وزیر نفت به خاطر در خواست دفتر رئیسی برای برکناری 2 مدیر، استعفا کرد و

وزیر نفت مطالبات آیت‌الله شهید ابراهیم رئیسی از وزارت نفت را تشریح کرد.

به گزارش مشعل نیوز؛  جواد اوجی در حاشیه جلسه این هفته دولت در جمع  خبرنگاران با گرامیداشت یاد شهدای خدمت، گفت:رئیس‌جمهور بابت پیگیری طرح‌ها، مخصوصا طرح‌هایی که از گذشته مغفول مانده بود از وزارت نفت مطالبه داشتند؛ از جمله جمع‌آوری گازهای مشعل، افزایش ظرفیت پتروشیمی‌ها، احدات خطوط  انتقال فرآورده‌های نفتی، قانون هوای پاک که وزارت نفت این موارد را در کنار سایر وظایف خود انجام داد.

وی ادامه داد: در هفته‌های آینده آمادگی بهره‌برداری ۲۳ پروژه کلان به ارزش ۴.۶ میلیارد دلار داریم. با این افتتاح‌ها، ۳ میلیون تن به ظرفیت تولید پتروشیمی‌ها افزوده می‌شود. ۴۶۰ کیلومتر خط انتقال فرآورده‌های نفتی را داریم.

اوجی خاظرنشان کرد: حمل فراورده‌های نفتی به مبادی مصرف  از طریق کانترها انجام می‌شود که با احداث 1000 کیلومتر خط انتقال فراورده‌ها تا پایان سال، روزانه تا  6 هزار تانکر نفتکش از جاده‌ها جمع می‌شود. در سفری که رئیس جمهور قرار بود به پالایشگاه تبریز داشته باشند، قصد داشتیم کیفی‌سازی فراورده‌های نفتی و افتتاح 200 کیلومتر خط انتقال فراورده‌ها از تبریز به ارومیه  را داشته باشیم.

وی همچنین گفت: یکی دیگر از برنامه‌های ما که آماده بهره‌برداری از آن هستیم، جمع‌آوری 4 میلیون متر مکعب گاز مشعل است. این برنامه‌ها از خواسته‌ها و مطالبات رئیس‌جمهور بود.

نظرات