مدیرعامل پتروشیمی اروند از آغاز عملیات اجرایی ساخت واحد توسعه‌‌‌ای ۳۰۰‌هزار تنی SPVC این شرکت در اوایل سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: با بهره‌‌‌برداری از آن ظرفیت ۷۰۰‌هزار تنی پی‌‌‌وی‌‌‌سی به یک میلیون تن می‌‌‌رسد.

به گزارش  مشعل نيوز، محمدرضا کریمی اظهار کرد: پتروشیمی اروند ۴۵‌درصد سهم بازار پی‌‌‌وی‌‌‌سی را در اختیار دارد و خوراک ۵۵‌درصد بقیه نیز از سوی این شرکت تامین می‌شود، بنابراین محصول SPVC و EPVC وابسته به اروند است.

 

پیام تبریک مدیرعامل در پی قهرمانی تیم بدمینتون پتروشیمی اروند در یازدهمین  دوره مسابقات کارکنان صنعت پتروشیمی

وی با اشاره به اینکه ۱۰ انجمن در زمینه پی‌‌‌وی‌‌‌سی، محصولات این شرکت را استفاده می‌کنند، ادامه داد: تولید این شرکت در ۹ ماه امسال ۱۲‌درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است که امیدواریم در پایان امسال افزایشی خیره‌‌‌کننده داشته باشد.

به گفته مدیرعامل شرکت پتروشیمی اروند، واحد SPVC با ۱۱۰‌درصد ظرفیت اسمی به‌‌‌طور مستمر و واحد EPVC هم بالای ۹۵‌درصد ظرفیت اسمی در دو ماه گذشته تولید داشته‌‌‌اند که رکوردی بی‌‌‌سابقه‌‌‌ بوده است.

کریمی با اشاره به اینکه پتروشیمی اروند نگاهی ویژه‌‌‌ به ساخت داخل دارد، بیان کرد: توسعه صنایع پایین‌‌‌دست به نفع ما و کشور است، زیرا افزون بر اشتغال‌زایی مانع خام‌‌‌فروشی می‌شود.

وی با بیان اینکه فروش SPVC در ۹ ماه امسال ۲۱‌درصد و EPVC نیز ۱۰‌درصد نسبت به مدت مشابه پارسال به داخل افزایش یافته است، اظهار کرد: این موضوع نشان‌‌‌دهنده این است که صادرات این شرکت کاهش یافته و به داخل عرضه شده است، به‌‌‌طوری‌‌‌ که در ۹ ماه امسال هیچ محصول EPVC صادر نکرده‌‌‌ایم که این موضوع سبب شده صنایع پایین‌‌‌دستی کشور بازار منطقه را در دست گیرند.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی اروند تاکید کرد: پتروشیمی اروند با فروش ۲۵‌درصد محصولات به‌‌‌صورت اعتباری و اعتبارات اسنادی که مصوبه شرکت ملی صنایع پتروشیمی است، موافق است. کریمی با اشاره به اینکه خوراک در دسترس سبب توسعه صنایع پایین‌‌‌دستی در کشور می‌شود، گفت: اروند ساخت یک واحد ۳۰۰‌هزار تنی SPVC را در برنامه دارد که عملیات اجرایی آن اوایل سال ۱۴۰۲ آغاز می‌شود که با بهره‌‌‌برداری از آن ظرفیت ۷۰۰‌هزار تنی PVC به یک میلیون تن می‌‌‌رسد.

وی تصریح کرد: این شرکت هدف‌‌‌گذاری کرده تا سال ۱۴۰۳ جزو صنایع سبز کشور شود.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی اروند افزود: هم‌‌‌اکنون ۸۵‌درصد محصولات شیمیایی و کاتالیست پتروشیمی اروند داخلی است.

کریمی با بیان اینکه سود این شرکت در ۹ ماه امسال نسبت به پارسال افزایش داشته است، ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود سود این شرکت در پایان سال ۱۰ تا ۱۵‌درصد افزایش یابد.

نظرات