اقدام‌های پیشگیرانه برای وقوع سیل احتمالی در مجتمع پارس جنوبی/ تولید گاز پایدار است

رئیس امور اچ‌اس‌ئی و پدافند غیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی اعلام کرد که با بهره‌مندی از دستورعمل‌های مدیریت شرایط اضطراری مرتبط و طرح‌های عملیاتی و با پیاده‌سازی برنامه‌های عملیاتی و اقدام‌های پیشگیرانه و مسئولانه در پالایشگاه‌های مجتمع، از آسیب‌های احتمالی سیل به واحدهای پالایشگاهی جلوگیری شد.

به گزارش مشعل نيوز، محمد مسعودنیا در این باره گفت: مجموعه اقدام‌هایی برای رویارویی با مخاطرات احتمالی وقوع سیل و سیلاب در مجتمع با هدف پایداری در تولید گاز و محصولات جانبی و جلوگیری از بروز هرگونه وقفه عملیاتی و احتمال وقوع سیل، انجام شد.

وی ادامه داد: همزمان با اعلام هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر بارش‌های سیل‌آسا در منطقه پارس جنوبی، پالایشگاه‌های این مجتمع، با تشکیل نشست‌های مرتبط با مدیریت بحران، برای مقابله با حوادث احتمالی به حالت آماده‌باش کامل درآمدند.

رئیس امور اچ‌اس‌ئی و پدافند غیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی تصریح کرد: تعیین خودرو پیش‌ران برای بررسی وضع جاده‌های مواصلاتی منتهی به پالایشگاه‌ها برای اطمینان از باز بودن جاده به‌منظور تردد ایمن کارکنان، تعیین چهار ایستگاه امدادی و پشتیبانی و استقرار ماشین‌آلات نیمه سنگین، سنگین، راه‌سازی و پشتیبانی در پالایشگاه‌های سایت یک و دو مجتمع، ازجمله اقدام‌های انجام‌شده است.

مسعودنیا افزود: دریافت لحظه‌ای و اعلام هشدار از ایستگاه‌های هواشناسی کشور و استان بوشهر برای رصد شرایط جوی منطقه و انتقال گزارش به مدیران پالایشگاهی از اقدام‌های دیگر انجام‌شده برای پیشگیری از وقوع سیل احتمالی بوده است.

وی تأکید کرد: بازدید از کریدورهای عملیات مشترک، هماهنگی برای تامین ژنراتور اضطراری ساختمان ستاد، بررسی همه کانال‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی پالایشگاه‌ها و تأسیسات مجتمع و اطمینان از مسدود نشدن آن‌ها و اعلام آماده‌باش به کمیته‌های شرایط اضطراری مجتمع از دیگر موارد مهم انجام‌شده است.

رئیس امور اچ‌اس‌ئی و پدافند غیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: به حول و قوه الهی و همکاری کارکنان در  مجتمع و با انجام اقدام‌های شاخص و پیشگیرانه، خوشبختانه تولید و فرآورش گاز در همه پالایشگاه‌های مجتمع به صورت ۱۰۰ ‌درصدی در حال انجام است و هیچ حادثه‌ای نداشتیم.

براساس این گزارش، طبق اعلام فرمانداری شهرستان عسلویه، شرایط اضطراری بارندگی در منطقه پایان یافته و وضع عادی اعلام شده است.

نظرات