روسیه ارسال گاز به چین از طریق خط لوله «قدرت سیبری» را افزایش داده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 60.9 درصد بیشتر است.

روسیه صادرات گاز به چین را 61 درصد افزایش داد

به گزارش مشعل نيوز، گازپروم اعلام کرد، روسیه ارسال گاز به چین از طریق خط لوله «قدرت سیبری» (Power of Siberia) را افزایش داده است.

ارسال گاز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 60.9 درصد بیشتر است.

گازپروم توضیح داد: «به ویژه، ارسال در ماه جولای، به صورت منظم از مقدار روزانه قرارداد بیشتر بود و رکود حجم صادرات روزانه 3 برابر شده است.»

در عین حال، صادرات گازپروم به کشورهای غیر از کشورهای مستقل مشترک‌المنافع (CIS) به 75.3 میلیارد مترمکعب رسیده که 34.7 درصد (40 میلیارد مترمکعب)‌ کمتر از مدت مشابه سال 2021 است.

با این حال، این شرکت تاکید کرد که گاز را «مطابق درخواست مشتری» تامین می کند.

بر اساس آمارهای اولیه، تقاضای جهانی گازپروم در هفت ماهه اول سال 2022 در مقایسه با مدت مشابه سال 2021 حدود 35 میلیارد متر مکعب کاهش یافته است. این شرکت خاطرنشان کرد، بیشتر این کاهش، که در مجموع به 31 میلیارد مترمکعب می رسد، به خریداران اتحادیه اروپا برمی گردد.

این به عوامل متعددی از جمله درگیری در اوکراین، تحریم‌های اتحادیه اروپا و ضد تحریم‌های روسیه و سیاست جدید اتحادیه در جهت کاهش اتکای خود به انرژی روسیه مربوط می‌شود.

خط لوله «قدرت سیبری» گاز طبیعی را از «یاکوتیا» در روسیه به کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه می رساند. این پروژه مشترک گازپروم و شرکت ملی نفت چین (CNPC) بر اساس یک قرارداد 30 ساله که در سال 2014 امضا شد، انرژی روسیه را به چین می رساند.

نظرات