حرکت به سمت دانش‌بنیان‌شدن صنعت نفت در گام دوم انقلاب

ئیس پارک نوآوری و فناوری نفت و گاز گفت: در سال «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» یک فرصت طلایی در اختیار زیست بوم فناوری و نوآوری صنعت نفت و گاز کشور قرار گرفته تا در گام دوم انقلاب اسلامی، حرکت به سمت دانش بنیان شدن صنعت نفت و گاز و پتروشیمی و پالایش را شتاب بخشد.

به گزارش مشعل نيوز ‎؛ «محمد اسماعیل کفایتی» در پیامی به مناسبت نخستین سال تاسیس این پارک نوشت: ۲۴ خردادماه  روز  افتتاح رسمی پارک نوآوری و فناوری نفت و گاز است. در یک سال گذشته، پارک فراز و نشیب های متعددی را  پشت سر گذاشته است که هیچ یک از آنها پارک را ازعمل به وظایف و مسئولیت های خود محدود نکرده است. 

وی در ادامه تاکید کرد: امسال نیز که مزین به سال «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» شده یک فرصت طلایی در اختیار زیست بوم فناوری و نوآوری صنعت نفت و گاز کشور  قرار گرفته است تا در نخستین سال قرن جدید و در گام دوم انقلاب اسلامی حرکت به سمت دانش بنیان شدن صنعت نفت و گاز و پتروشیمی و پالایش را شتاب بخشد و این مهم جز با همگرایی و عزم عمومی میسر نمی شود. 

کفایتی افزود: اینک که پارک نوآوری و فناوری نفت لحظات حساس و دوران راه اندازی خود را سپری می‌کند از همه ذی‌ربطان، کارآفرینان، اندیشمندان، اساتید دانشگاهی، نخبگان و مدیران بخش های دولتی و خصوصی دعوت می شود تا با مشارکت و هم افزایی پارک را در تحقق ماموریت های خود یاری کنند.

وی تاکید کرد: از حمایت های دلسوزانه مدیران ارشد ارکان مختلف وزارت نفت، به‌ویژه وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی نفت و معاون پژوهش و فناوری و سایر معاونان و همچنین برخی مدیران شرکت های دانش بنیان و فناور حامی پارک تشکر و قدردانی می کنم.

کفایتی ادامه‌داد: پارک فناوری و نوآوری ضمن تعهد به همه آرمان‌های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی، تمام تلاش‌های خود را برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و دانش بنیان شدن صنعت نفت و به‌ویژه تحقق شعار سال و اهداف دولت سیزدهم و رئیس جمهور خواهد کرد.

نظرات