استاندار: اجرای سند توسعه نفت و گاز کرمانشاه مطالبه جدی مردم و مسئولان استان است

 استاندار کرمانشاه با اشاره به سابقه درخشان استان در حوزه نفت و ظرفیت‌های پرشمار آن در حوزه گاز تاکید کرد: انتظار ما از مسولان وزارت نفت استفاده از این ظرفیت‌ها و تسریع در توسعه ساختارها و توانمندی های استان در این زمینه است.

به گزارش مشعل نيوز؛ «بهمن امیری مقدم» یکشنبه شب در دیدار مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در استانداری کرمانشاه، افزود: پیگیری و اجرای اسناد بالادستی و تصویب شده در وزارت نفت، انتظار حداقلی مردم استان از وزارت نفت و شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است.

استاندار کرمانشاه از مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران خواست که با تمام توان برای اکتشاف و تولید نفت و گاز در استان تلاش کند و در شکوفایی ظرفیت های کرمانشاه در این حوزه فروگذار نکند.

امیری مقدم همچنین از آمادگی کامل استان کرمانشاه برای هرگونه همکاری در زمینه بهره برداری از ظرفیت های نفت و گاز استان هم خبر داد و گفت: مردم استان کرمانشاه هزینه های زیادی در مسیر انقلاب اسلامی پرداخت کرده اند و بهره مندی آنان از برکات میادین نفتی و گازی استان و آغاز اجرای سریع سند نفت و گاز که مصوب وزارت نفت است، از حداقل حقوق آنان است.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران هم در این نشست گفت: با تمام توان برای اجرای سند نفت و گاز استان کرمانشاه و شکوفایی ظرفیت های نفت و گاز استان تلاش خواهیم کرد.

«مهدی حیدری» افزود: در این زمینه نگاه ما استفاده از نیروهای بومی و اشتغالزایی در استان است.

در این دیدار شهریار حیدری، نماینده مردم سرپل ذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین، علی رضایی، نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین و معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه هم حضور داشتند.

براساس اين گزارش، سند توسعه نفت، گاز و پتروشیمی کرمانشاه که مرداد ماه سال 1400 به صورت رسمی تصویب شد، شامل ۱۳ پروژه به ارزش تقریبی ۷۳ هزار میلیارد تومان است.

بر اساس گزارش های ارائه شده از این ۱۳ پروژه تاکنون پروژه پتروشیمی اسلام آبادغرب و طرح احداث واحد متیل آمین شهرستان سنقر اجرایی شده است.

نظرات