چرایی رشد ۹ هزار میلیاردی وجوه نقد و دریافتی‌های پتروشیمی پردیس

 بررسی گزارش‌های فعالیت ماهانه منتشر شده در تارنمای کدال پتروشیمی پردیس نشان می دهد این شرکت با افزایش ۸۸ درصدی درآمد خود در خردادماه امسال بیشترین افزایش درآمد را در بین شرکت‌های رقیب داشته است.

به گزارش مشعل نیوز، در زمینه تولید و فروش محصول اوره در داخل کشور، شرکت‌های پتروشیمی خراسان، شیراز، پردیس و اوره لردگان فعالیت دارند. خریدار محصول در داخل کشور شرکت خدماتی حمایتی کشاورزی و تعاونی‌های وابسته به آن می‌باشد و مقاصد صادراتی، کشور‌های آسیایی، اروپایی، آفریقایی و آمریکایی می‌باشند.

بررسی گزارش‌های فعالیت ماهانه شرکت‌های فعال اوره ساز خبر از آن می‌دهد که مجموع درآمد چهار شرکت فعال در این حوزه شامل پتروشیمی پردیس، خراسان، شیراز و اوره لردگان در خردادماه امسال  به رقم چشم‌گیر ۷ هزار و ۱۳۳ میلیارد تومان رسیده است. این عدد مقایسه با خردادماه سال گذشته رشد حدودا ۴۸ درصدی داشته است.

بیشترین میزان فروش در خردادماه ۱۴۰۳

همان‌طور که گفته شد، هر چهار شرکت فوق در خردادماه سال جاری موفق به افزایش مبلغ فروش خود نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۲ شده‌اند. اما پتروشیمی پردیس با استفاده از روش‌های نوین و خلاق ضمن حفظ کیفیت محصولات، بیشترین میزان فروش و بیشترین درصد افزایش را در بین شرکت‌های رقیب خود داشته است. پتروشیمی پردیس که با نماد شپدیس در بازار سرمایه شناخته می‌شود با افزایش ۸۸ درصدی درآمد ماهانه خرداد خود نسبت به خرداد ۱۴۰۲ بیشترین افزایش درآمد را میان رقبای خود به ثبت رسانده است. به طوری که مبلغ فروش ماهانه پردیس در خردادماه ۱۴۰۲ حدودا ۲ هزا رو ۴۳ میلیارد تومان بود که امسال در همان مدت زمان به ۳ هزار و ۸۳۵ میلیارد تومان رسید. همچنین  لازم به ذکر است درآمد ماهانه این شرکت در مقایسه اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ رشد حدودا ۸ درصدی داشته است.

همچنین پتروشیمی شیراز در خردادماه سال جاری درآمد‌های خود را ۵۵ درصد رشد داد و از ۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در خرداد ۱۴۰۲ به درآمد ۲ هزار و ۳۴۱ میلیاردی دست پیدا کرد و بدین ترتیب پتروشیمی در رتبه دوم بیشترین افزایش درآمد ماهانه قرار گرفت. علاوه بر شرکت‌های فوق مبلغ فروش شرکت‌های پتروشیمی خراسان در طی مدت زمان مورد گزارش ۷ درصد رشد داشته و  کود شیمیائی اوره لردگان با کاهش ۵۳ درصدی همراه بوده است.

نظرات