استخدام Drillling Engineer متخصص صنعت حفاری در شرکت آرامکو | نفت آنلاین

آرامکوی سعودی با هدف تقویت تولید گاز طبیعی، قراردادهای ساخت به ارزش ۲۵ میلیارد برای توسعه پروژه گازی جفوره اعطا کرد.

به گزارش سرویس بین الملل مشعل نیوز، در بیانیه آرامکو آمده است: قراردادهای منعقد شده شامل قراردادی به ارزش ۱۲.۴ میلیارد دلار برای افزایش تولید گاز در جفوره، بعلاوه ۸.۸ میلیارد دلار برای توسعه به اصطلاح سیستم گاز مستر است که گاز طبیعی را به مشتریان در سراسر کشور تحویل می‌دهد. آرامکو همچنین قراردادهایی به ارزش ۲.۴ میلیارد دلار برای دکل‌های گازی منعقد کرد.

عربستان سعودی صاحب یکی از بزرگترین ذخایر گاز در جهان است. توسعه میدان جفوره که تخمین زده می‌شود ۲۰۰ تریلیون فوت مکعب گاز داشته باشد، ۱۰۰ میلیارد دلار هزینه دارد و تولید گاز این شرکت را تا سال ۲۰۳۰، بیش از ۶۰ درصد افزایش می‌دهد.

امین ناصر، مدیرعامل آرامکو در بیانیه روز یکشنبه خود اعلام کرد: اعطای این قراردادها، نشان‌دهنده اعتقاد راسخ ما به آینده گاز به‌عنوان یک منبع مهم انرژی و همچنین خوراک حیاتی برای صنایع پایین‌ دستی است. وسعت سرمایه‌گذاری جدید ما در جفوره و توسعه سیستم گاز مستر ما، قصد ما برای یکپارچگی بیشتر و رشد کسب ‌و کار گاز با هدف پاسخگویی به تقاضای فزاینده پیش‌بینی ‌شده را بارز می‌کند.

در گذشته آرامکو جوینت ونچرهایی با شرکت‌هایی نظیر رویال داچ شل و توتال برای اکتشاف و حفاری گازی طبیعی در عربستان سعودی تشکیل داده بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، آرامکو اعلام کرده است که گاز حاصل از این پروژه در وهله نخست، برای تامین صنایع داخلی کشور استفاده می‌شود و هر گونه ظرفیت مازاد، به طور بالقوه برای تولید هیدروژن آبی استفاده خواهد شد یا به شکل گاز طبیعی مایع (ال‌ان‌جی) صادر می‌شود.

نظرات