آمادگی سازمان بازرسی جهت تسهیل در ورود شرکت‌ها به صنعت برق

معاون سازمان بازرسی کل کشور از آمادگی این سازمان جهت تسهیل در ورود شرکت‌های ایرانی به صنعت برق خبر داد.

به گزارش مشعل نیوز، ستار شیرعالی معاون نظارت و بازرسی امور اقتصادی سازمان بازرسی کل کشور در رأس یک هیأت بازرسی از مرکز راهبردی دیسپاچینگ شرکت مدیریت شبکه برق ایران بازدید کرد.

معاون سازمان بازرسی کل کشور در حاشیه این بازدید طی نشستی که با حضور همایون حائری «معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی»، مصطفی رجبی مشهدی «مدیرعامل توانیر»، مهدی مقیم زاده «مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق» و محمدحسن امیری «بازرس کل امور نیرو و ارتباطات سازمان بازرسی کل کشور» و معاونین این بازرسی امور برگزار شد، با اشاره به پیاده سازی سامانه اصلی این مرکز توسط یک شرکت خارجی خواستار به‌کارگیری توان شرکت‌های ایرانی برای بومی سازی و ایجاد سیستم داخلی شد.

شیرعالی با اشاره به اهمیت و حساسیت مرکز کنترل شبکه برق تاکید کرد: بومی سازی این مرکز باید در اولویت وزارت نیرو قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: سازمان بازرسی کل کشور با تمام توان آماده حمایت از شرکت‌های داخلی و دانش بنیان در راستای اجرای پروژه‌های داخلی این صنعت است.

معاون اقتصادی سازمان بازرسی کل کشور با تأکید بر حمایت حداکثری از توان تولید داخل و شرکت‌های دانش بنیان، آمادگی سازمان بازرسی را جهت تسهیل در ورود شرکت‌های ایرانی به صنعت برق اعلام کرد و مقرر شد مسئولین شرکت توانیر و مدیریت شبکه برق، در هر موردی که می‌توان از ظرفیت و جایگاه سازمان بازرسی جهت رشد تولید داخل و حمایت از صنعت برق و بکارگیری محصولات و خدمات ایرانی استفاده کرد مراتب را جهت اقدام به سازمان بازرسی اعلام کنند.

شیرعالی ضمن تاکید بر ایجاد نیروگاه‌های تجدید پذیر گفت: با وجود ضوابط و قوانین بالادستی و همچنین ظرفیت‌های موجود در کشور متأسفانه تاکنون انرژی تولید شده از منابع تجدید پذیر بسیار کم و ناچیز بوده و با توجه به مشکلات یاد شده می‌بایست تدابیر لازم در وزارت نیرو جهت به‌کارگیری این انرژی در اسرع وقت اتخاذ شود.

نظرات