افزایش ۹۳۰۰ مگاواتی ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی در دولت سیزدهم

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق منطقه شرق گفت: ضریب آمادگی تولید برق نیروگاه‌های کشور در فصل گرم امسال به بالای ۹۸ درصد رسیده است،در حالی که رقم آمادگی نیروگاه‌های سطح جهان ۹۵ درصد است.

به گزارش مشعل نیوز، ناصر اسکندری با اشاره به اینکه نیروگاه‌های حرارتی بین ۸۵ تا ۹۰ درصد نیاز انرژی الکتریکی کشور را تأمین می‌کنند، افزود: این واحدها نیازمند توسعه و تعمیرات هستند که در دولت سیزدهم بیش از ۴۷ واحد نیروگاه حرارتی جدید به شبکه برق کشور متصل شده است.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی در مدت زمان دولت سیزدهم بیش از ۹ هزار و ۳۰۰ مگاوات افزایش یافته است، ادامه داد: از نیمه دوم سال گذشته تاکنون بیش از ۱۰۴ هزار مگاوات برنامه تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی به منظور آماده‌سازی این واحدها برای تولید انرژی حداکثری در پیک تابستان امسال انجام شده است.

اسکندری با اشاره به اینکه ضریب آمادگی تولید برق نیروگاه‌های کشور در فصل گرم امسال به بالای ۹۸ درصد رسیده است، گفت: دستیابی به این رقم در حالی است که رقم آمادگی نیروگاه‌ها در سطح جهانی حدود ۹۵ درصد است.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق منطقه شرق تاکید کرد: در فصل گرم سال مصارف مشترکان به دلیل ورود سیستم‌های سرمایشی افزایش چشمگیری پیدا می‌کند. طبعاً در چنین شرایطی خورشیدبانان ما در صنعت نیروگاهی کشور شبانه‌روز در تلاشند تا مردم از حیث تأمین برق با مشکل مواجه نشوند و نیروگاه‌ها در تابستان با آمادگی کامل در مدار باشند.

نظرات