شرکت پالایش نفت تهران با تنوع محصولات در فروردین روزانه ۶.۵ میلیون لیتر  بنزین تولید کرد - ایرنا

 مدیرعامل هیات مدیره شرکت پالایش نفت تهران گفت: پالایشگاه تهران در پروژه افزایش کیفیت بنزین «CCR» و احداث پست ۶۳ کیلوولتی پالایشگاه پیشرفت ۷۷ درصدی دارد.

به گزارش مشعل نیوز؛ محسن ایران زاده و هیات همراه در بازدید از پروژه‌های افزایش کیفیت بنزین «CCR» و احداث پست ۶۳ کیلوولتی پالایشگاه تهران افزود: پروژه افزایش کیفیت بنزین شرکت پالایش نفت تهران اکنون ۷۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی در این بازدید ضمن آگاهی میدانی از فرآیند پیشرفت پروژه‌ها و فرآیند نصب تجهیزات، ادوات و سیستم کابل کشی، برق و ابزار دقیق، بر بهره‌برداری از مرحله نخست پروژه «CCR» که احداث واحد NHT (تصفیه هیدروژنی نفتای سنگین) با ظرفیت ۱۶ هزار بشکه در روز است، مطابق برنامه و در موعد برنامه‌ریزی‌شده، تاکید کرد.

طرح CCR جزو طرح‌های زیست‌محیطی شرکت پالایش نفت تهران است که اجرای آن به‌منظور تامین ملاحظات محیط زیستی، دستیابی به تعالی سازمانی و رضایتمندی جامعه بوده و با بهره‌برداری از آن افزون بر ارتقای کیفیت کل بنزین تولیدی شرکت، مقدار بنزین تولیدی مطابق با استاندارد EU-V (با عدد آرام‌سوزی ۹۱)، تا ۲۲ درصد افزایش می‌یابد.

از سویی پروژه احداث پست ۶۳ کیلو ولتی پالایشگاه تهران هم‌اکنون ۹۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد؛ این پروژه با هدف ایجاد پایداری در شبکه برق پالایشگاه، امکان اتصال برق تولیدی پالایشگاه به برق سراسری را ایجاد کرده و به تأمین برق مصرفی کشور در زمان اوج مصرف برق کشور کمک خواهد کرد که پیش‌بینی می‌شود پروژه احداث پست ۶۳ کیلوولتی پالایشگاه تهران، اواخر تیرماه امسال به بهره‌برداری برسد.

 

نظرات