جواد اوجی، وزیر پیشنهادی نفت کیست؟ - سایت انجمن ملی صنایع پلیمر ایران |  سایت انجمن ملی صنایع پلیمر ایران

 وزیر نفت از برنامه‌ریزی برای تبدیل متانول به بنزین خبر داد و گفت: با تکمیل پروژه‌ها در سال جاری روزانه ۴۰۰ هزار بشکه به تولید نفت، همچنین ۳۵ میلیون مترمکعب به تولید گاز و بیش از ۵۰ هزار بشکه ظرفیت پالایشی در روز اضافه خواهد شد.

به گزارش مشعل نیوز، جواد اوجی در حاشیه آیین امضای تفاهم‌نامه‌های مطالعه طرح‌های توسعه ۱۶ میدان گازی با هلدینگ‌ها، شرکت‌های پتروشیمی و اکتشاف و تولید ایرانی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: استفاده از ظرفیت هلدینگ‌های پتروشیمی در توسعه مخازن گازی نخستین بار دولت سیزدهم صورت پذیرفت.

وی افزود: در این پروژه‌ها بالغ بر ۷ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری صورت خواهد گرفت که با کمک شرکت‌های اکتشاف و تولید، بیش از ۱۳۰ میلیون متر مکعب گاز به بهره‌برداری خواهد رسید این موضوع به تامین خوراک پتروشیمی‌ها و توسعه میادین کشور کمک می‌کند.

وزیر نفت گفت: در بحث تولید بنزین در پتروشیمی مخصوصاً پتروشیمی‌هایی که متانول تولید می‌کنند، تفاهم‌نامه‌هایی را امضا کردند که بخشی از تولید بنزین کشور به این سمت سوق پیدا می‌کند تجربه این موضوع در کشورهای دیگر نیز به چشم می‌خورد به طوری که چین، بخشی از تولید بنزین خود را به تولید از متانول اختصاص داده است.

اوجی با اعلام اینکه بیان کرد: افت جهانی قیمت متانول و ناترازی بنزین، دو عامل مهم و تاثیر گذار در این تصمیم است؛ همچنین برنامه داریم با تکمیل ۷۹ پروژه‌های نیمه‌تمام به ارزش ۱۶ میلیارد دلار و اجرای ۵۰ پروژه جدید به ارزش ۲۵ میلیارد دلار، روزانه ۴۰۰ هزار بشکه به تولید نفت، همچنین روزانه ۳۵ میلیون مترمکعب به تولید گاز و بیش از روزانه ۵۰ هزار بشکه ظرفیت پالایشی اضافه کنیم.

نظرات