وزیر انرژی سابق روسیه اعلام کرد که پیش بینی می‌شود با توجه به فروکش ویروس کرونا، تقاضای جهانی نفت طی سال جاری 2.4 میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

پیش بینی افزایش 2.4 میلیون بشکه‌ تقاضای روزانه نفت برای سال جاری

‌به گزارش  مشعل نیوز به نقل از تاس، الکساندر نواک، وزیر انرژی سابق روسیه و معاون نخست‌وزیر کنونی این کشور، طی مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی روسیه24 گفت که تقاضای نفت در بازار جهانی با فروکش همه‌گیری کرونا بالا رفته و پیش‌بینی می‌شود برای سال جاری 2.4 میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

وی گفت: ما شاهد رشد حداکثری تقاضا در بازار نفت هستیم و مصرف جهانی نفت با پایان شیوع کرونا از سطح آن در سال 2019 عبور کرده است.

نواک تقاضای جهانی نفت برای سال 2023 را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ 102.4 میلیون بشکه در روز پیش‌بینی کرد که افزایش 2.4 میلیون بشکه‌ای دارد.

این مقام روس تأکید کرد: در باره پیش‌بینی افزایش تقاضای نفت برای سال 2024 هم در نشست کمیته نظارت وزرای گروه اوپک پلاس گفت‌وگو شده است.

نواک گفت: برای سال آینده افزایش تقاضای نفت حدود 2.2 میلیون بشکه در روز خواهد بود و این آمار مبنای هدف‌گذاری‌ها برای تعیین میزان تولید کشورهای عضو گروه اوپک، اوپک پلاس و دیگر کشورهای تولیدکننده نفت خواهد بود.

نظرات