پایداری ۸۰درصدی در تامین برق پالایشگاه‌های پارس جنوبی ثبت شد

مدیرکل پدافند غیرعامل مدیریت بحران وزارت نفت گفت: با تلاش و مجاهدت متخصصان و کارکنان نوآور و خلاق شاغل در شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، پایداری ۸۰ درصدی در تامین برق پالایشگاه‌های سیزده‌گانه این شرکت به ثبت رسیده است.

به گزارش مشعل نیوز؛  علی‌اصغر حق‌بین، در نشست تخصصی بررسی پایداری برق مجتمع گاز پارس جنوبی اظهار کرد: مجتمع گاز پارس جنوبی به‌عنوان بزرگ‌ترین سرمایه ملی کشور، با استفاده از توان داخل و اقدامات نوآورانه برای تامین پایدار گاز کشور گام برداشته و اکنون به‌عنوان بزرگترین مرکز تامین گاز کشور و محصولات جانبی در چرخش و شکوفایی اقتصاد کشور پیشرو است.

وی افزود: پارسال و بخصوص ماه‌های نخست سال جاری اقدامات و دستاوردهای بسیار شاخص و ماندگاری در جهت پایداری برق پالایشگاه‌های این مجموعه به ثبت رسیده و در همین راستا تاکنون پایداری ۸۰ درصدی حاصل شده است.

حق بین یادآور شد: راه‌اندازی مرکز دیسپچینگ برق یکی از اولویت‌های نخست مجتمع گاز پارس جنوبی است و با پیاده‌سازی و اجرایی شدن این مرکز، حرکتی همسو با پایداری برق این مجموعه خواهد بود .

مدیرکل پدافند غیرعامل مدیریت بحران وزارت نفت اظهار کرد: در سایه دانش بومی و استفاده از توان سازندگان داخلی و دانش‌بنیان‌ها اقدامات و کارهای شاخصی در نیروگاه برق بعثت به عنوان بزرگترین مرکز تامین کننده برق مجتمع انجام شده و این نیروگاه در حال حاضر یکی از مراکز بزرگ تامین برق پالایشگاه‌های مستقر در سایت یکم و دوم مجتمع است.

وی گفت: طرح های کلیدی در این مجموعه در دست اجرا است که با تکمیل و بهره‌برداری از این طرح ها به پایداری ۱۰۰ درصدی در تامین برق مجتمع گاز ارس جنوبی خواهیم رسید.

حق بین تصریح کرد: علاوه بر پایداری برق در پالایشگاه‌های پارس جنوبی، ظرفیت و توانایی ارسال برق به شبکه‌ سراسری کشور نیز وجود دارد و در زمان اوج مصرف برق و ناترازی در تامین برق مناطق پیرامونی پارس جنوبی اقدامی موثر در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی محقق می‌شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل مدیریت بحران وزارت نفت یادآور شد: در سایه تعامل و کارگروهی و تکیه بر توان و دانش بومی برنامه‌های کلیدی از ابتدای سال گذشته در حوزه پدافند غیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی در دست اجرا است و این برنامه‌ها در سال جاری نیز با شتاب بیشتری دنبال خواهد شد.

حق‌بین به فصل انجام عملیات تعمیرات اساسی سال جاری و تولید ۷۵درصدی گاز در این مجموعه اشاره کرد و گفت: انجام عملیات تعمیرات اساسی منظم و نوآورانه با تکیه بر توان دانش کارکنان و متخصصان این مجموعه یکی از اقدامات مهم پدافند غیرعامل است و بر همین اساس طرح هایی که در این مرکز مهم تولید گاز کشور در حال انجام است از طرح های مهم و حیاتی کشور محسوب شده و می‌تواند در پایداری امنیت ملی کشور، رفاه اجتماعی و رشد اقتصادی نقش‌آفرین باشد.

نظرات