وزارت نفت عراق اعلام کرد که این کشور در ماه گذشته میلادی 100.5 میلیون بشکه نفت فروخته و از این محل 7.1 میلیارد دلار درآمد داشته است.

درآمد 7.1 میلیارد دلاری نفت عراق در ماه ژوئن

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به گزارش گروه بین الملل مشعل نیوز، وزارت نفت عراق اعلام کرد که این کشور در ماه گذشته میلادی 7.1 میلیارد دلار از محل صادرات نفت درآمد کسب کرده و 100.9 میلیون بشکه صادرات داشته است.

آمارهای سازمان بازاریابی نفت عراق نشان می‌دهد که متوسط قیمت نفت صادراتی این کشور در ماه ژوئن 71.1 دلار در هر بشکه بوده است. 98.7 میلیون بشکه از نفت صادراتی عراق در بازه زمانی مذکور از میادین جنوبی و مرکزی این کشور و بندر بصره صادر شده و فقط یک میلیون بشکه از آن از میدان شمالی این کشور در استان نینوا برداشت شده است.

عراق همچنین در طول ماه ژوئن 299 هزار بشکه نفت به اردن صادر کرده است.

البته صادرات نفت عراق از بندر جیهان ترکیه در ساحل مدیترانه همچنان متوقف است؛ چراکه به خاطر شکایت دولت مرکزی عراق در موضوع انتقال نفت کردستان به ترکیه بین سال‌های 2014 و 2018 بدون مجوز دولت مرکزی، ترکیه از سوی اتاق بازرگانی بین‌الملل به پرداخت 1.5 میلیارد دلار محکوم شده است. از زمان اعلام این حکم مقامات ترکیه جریان خط لوله کروک به بندر جیهان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متوقف کرده است.

درآمدهای حاصل از صادرات نفت بیش از 90 درصد کل درآمد کشور عراق را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تشکیل می‌دهد.

 

نظرات