استاندار هرمزگان تعریف پروژه جدید بدون اذن سازمان برنامه و بودجه را ممنوع  کرد

 استاندار هرمزگان با اشاره به طرح‌های حوزه نفت گفت: با اجرای این طرح‌ها شهرستان جاسک در حال تبدیل شدن به منطقه نفتی است.

به گزارش مشعل نیور؛ مهدی دوستی در دیدار با مردم شهرستان جاسک، اظهار کرد: تاکنون دو سفر جامع به شهرستان جاسک داشته‌ایم و در حدفاصل سفرها در حوزه آب و راه شهرستان منابع قابل توجهی تخصیص داده شده است که، امیدواریم همین امسال مردم خروجی این منابع را ببینند و مشکل آب شهرستان جاسک حل شود.

وی افزود: در بحث اعطای مجوزات صید و صیادی که یکی از مطالبات اصلی مردم شهرستان بود اتفاق مبارکی در استان افتاده است و زمینه ثبت‌نام شناورداران و صیادان برای اخذ مجوز صید فراهم شده است، ضمن اینکه رویه‌های گمرکی در یکی از بنادر جاسک نیز به تصویب رسیده است که به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، در پاسخ به دغدغه‌ها در حوزه‌های مربوط به ورزش و زیرساخت‌های درمانی نیز عنوان‌کرد: حتما مدیرکل ورزش و جوانان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان را مامور خواهیم‌کرد که سفری ویژه به جاسک داشته باشند ضمن اینکه تمام موارد نیز در مرکز استان بررسی و تصمیم‌گیری خواهد شد.

دوستی با تاکید بر لزوم فعال‌سازی اقتصاد دریامحور در شهرستان جاسک، عنوان کرد: این شهرستان رفته رفته در حال تبدیل شدن به یک منطقه نفتی است از این رو تربیت نیروی انسانی متخصص متناسب با آینده جاسک باید در دستورکار باشد که بر همین اساس احداث هنرستان تخصصی نفت را در جاسک آغاز کردیم و امیدواریم این هنرستان بتواند از سال آینده دانش‌آموز بپذیرد.

وی با تشکر از مشارکت خیرین در توسعه زیرساخت‌های آموزشی ادامه‌داد: برای بحث مدرسه‌سازی در استان منابع قابل توجهی در نظر گرفته شده است و حدود ۸۰۰ کلاس را تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهیم رساند که بخشی از این مدارس سهم شهرستان جاسک است.

استاندار هرمزگان در پاسخ به دغدغه گروه‌های مردمی مبنی بر بومی‌گزینی شرکت‌ها و صنایع جدید مستقر در جاسک، خاطرنشان‌کرد: بحثی که در برگزاری آزمون‌های استخدامی در صنایع غرب بندرعباس برای تخصیص سهمیه به نیروهای بومی در نظر گرفته‌ایم در جاسک نیز باید اجرایی کنیم تا دغدغه مردم در این حوزه مرتفع شود.

استاندار هرمزگان دستوراتی برای اعطای تسهیلات کارآفرینی با اولویت بانوان و تخصیص پنج میلیارد تومان تسهیلات به این منظور و همچنین صدور شناسنامه برای افراد فاقد شناسنامه صادر کرد.

وی با تاکید بر آبزی‌پروری در شهرستان جاسک، افزود: در حال حاضر بیش از سه هزار زیستگاه مصنوعی در سطح استان ساخته شده است که این میزان رو به افزایش است.

فرماندار جاسک نیز در این نشست، اظهار کرد: در سفر سال گذشته استاندار هرمزگان به جاسک، ۵۵ مصوبه به تصویب رسید که تاکنون ۴۷ مصوبه‌ی آن اجرایی شده است‌ و مابقی نیز در سال جاری اجرا خواهد شد.

مهرانی عنوان‌کرد: در سفر رئیس جمهور و هیات دولت سه مصوبه سهم شهرستان جاسک بود که از این تعداد یک مصوبه اجرا و یک مصوبه دیگر در حال انجام است.

نظرات