وزیر نفت رئیسی کیست؟/ مامور حمل شمش طلا و بنیانگذار خط لوله اسلامی گاز! –  تجارت‌نیوز

 وزیر نفت از نهادهای ذیربط خواست تا تسهیل تردد تانکرهای سوخت رسان برای انتقال سوخت به نیروگاه های تولید برق کشور را در اولویت قرار دهند.

به گزارش مشعل نيوز، جواد اوجی که  برای بررسی وضعیت پایداری انتقال شبکه گاز به استان خراسان رضوی سفر کرده است پس از حضور در شهرستان‌های تربت جام و فریمان به انبار نفت شهید بیخوش مشهد رفت و در جریان حضور نفتکش‌ها جاده پیما برای انتقال فراورده های نفتی و توزیع سوخت به این استان قرار گرفت.

وی در گفت و گو با برخی از رانندگان نفتکشها افزود: امروز سوخت رسانی در کشور با کمک شما در حال انجام بوده و این کار بزرگ شما قابل تقدیر است؛ شما رانندگان قشر زحمت کش و گمنامی هستید.

وزیر نفت همچنین از مسوولان سازمان راهداری و پلیس راهور کشور نیز خواست تا تسهیل تردد تانکرهای سوخت رسان برای انتقال سوخت به نیروگاه های تولید برق کشور را در اولویت قرار دهند.

مدیر منطقه خراسان رضوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نیز گفت: برای تأمین سوخت جایگزین، از روز گذشته تاکنون حدود ۱۰۰ هزار لیتر نفت سفید در روستاها و مناطقی که دچار ناترازی یا افت فشار شبکه گاز شده‌اند، توزیع شده است و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

علی‌اصغر اصغری افزود: با توجه به اینکه در برخی از نقاط استان خراسان رضوی با افت فشار گاز روبه‌رو شده‌ایم، سوخت جایگزین به مناطقی که تحت تاثیر کاهش فشار گاز قرار گرفته اند، از جمله روستاهای تربت جام ارسال شده است.

وی بیان کرد: روز شنبه حدود ۱۰ هزار لیتر سوخت نفت سفید به روستاهای نیشابور و حدود ۱۷ هزار لیتر سوخت به مناطق طرقبه و شاندیز ارسال شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: باتوجه به اینکه وضع شبکه گاز کمی بهتر شده است و بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در مناطق روستایی تایباد، روز گذشته حدود ۱۱ هزار لیتر نفت سفید توزیع شده است.

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان رضوی از جمله مناطق ۳۷ گانه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران است که با بهره گیری از سه منطقه و ۱۵ ناحیه، تامین و توزیع سوخت در این استان را به عهده دارد.

وزیر نفت روز یکشنبه برای بررسی میدانی شبکه شمال شرق کشور و راهکارهای جلوگیری از افت فشار گاز و اطمینان از تداوم پایداری کامل شبکه گاز شرق کشور به مشهد سفر کرد.

نظرات