.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: توتال وشل درعمان سرمایه گذاری می کنند ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: توتال وشل درعمان سرمایه گذاری می کنند ::.
كد خبر: MN-379195 تاریخ : 25 /2 /1397 ساعت : 9:25 نسخه چاپي ارسال به دوست
توتال وشل درعمان سرمایه گذاری می کنند

کارشناسان پیش بینی می کنند، تولید اولیه روزانه از میدان گازی عمان ابتدا به 500 میلیون متر مکعب، سپس به حدود یک میلیارد متر مکعب برسد.

صفحه رسمی وزارت نفت و گاز عمان روز یکشنبه در توئیتر نوشت: وزارت نفت این کشور سه یادداشت تفاهم همکاری با شرکت های خارجی از جمله توتال و شل در زمینه استخراج نفت، گاز وتوسعه پتروشیمی، امضا کرده است.

به گزارش پايگاه خبري مشعل؛ «محمد الرمحی» وزیر نفت عمان، نخستین یادداشت تفاهم را با شرکت نفتی و گازی فرانسوی «توتال» برای توسعه میدان گازی کشورش امضا کرد.
در دومین همکاری میان شرکت های عمانی و شرکت های خارجی، شرکت نفتی این کشور و شرکت «اکسیدنتال پترولیوم» (شرکت نفت و گاز آمریکایی) نیز یادداشت تفاهم سرمایه گذاری در زمینه توسعه پتروشیمی امضا کردند.
از سوی دیگر، میان صندوق ذخیره ارزی عمان و شرکت «شل» نیز قرارداد توسعه منابع انرژی و گاز منعقد شد.
شرکت نفت و گاز توتال فرانسه نیز ضمن تایید انعقاد قراداد گازی میان این شرکت و مسقط در بیانیه ای اعلام کرد، این شرکت به همراه شل اقدام به اکتشاف و توسعه میدان گازی در منطقه بریک واقع در استان «الباطنه» در شمال عمان می کند.
کارشناسان پیش بینی می کنند، تولید اولیه روزانه از میدان گازی عمان ابتدا به 500 میلیون متر مکعب، سپس به حدود یک میلیارد متر مکعب برسد.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد