.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: شرکت های ایرانی و انگلیسی تفاهمنامه نفتی امضا کردند ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: شرکت های ایرانی و انگلیسی تفاهمنامه نفتی امضا کردند ::.
كد خبر: MN-378184 تاریخ : 23 /2 /1397 ساعت : 21:38 نسخه چاپي ارسال به دوست
شرکت های ایرانی و انگلیسی تفاهمنامه نفتی امضا کردند

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران: رکورد صادرات نفتی و میغانات گازی در ماه گذشته میلادی شکسته شد .


 تفاهمنامه همکاری شرکت های ایرانی و انگلیسی در زمینه پایانه های صادرات نفت بدون توجه به خروج آمریکا از توافق هسته ای برجام امضا شد.

به گزارش پایگاه خبری مشعل؛ شرکت پایانه های نفتی ایران و شرکت «دانلوپ» انگلیس، در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تفاهمنامه ای را برای اجرای طرح یکسان سازی مشخصات فنی حوضچه های شناور و زیرآبی متصل به گوی های شناور امضا کردند.
معاون عملیات غیرصنعتی شرکت ملی نفت ایران، تاکید کرد «این قرارداد در برهه حساس خروج آمریکا از برجام بسیار کلیدی و مهم است». 
«رضا خلیلی» گفت: از اتحادیه اروپا برای حمایت از برجام تشکر می کنیم و امیدواریم این موضوع همچنان ادامه داشته باشد و طرف ها به تعهدات خود پایبند باشند.

** لندن همانند دیگر متحدان اروپایی در برجام می‌ماند
مدیرکل بازرگانی سفارت انگلیس در تهران در آیین امضای اسناد همکاری شرکت پایانه‌های نفتی ایران اعلام کرد: انگلیس همانند دیگر متحدان اروپایی به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) متعهد می‌ماند.
«کیت ولینگز» افزود: به عنوان بخشی از مزایای مشهود برجام، بسیار مشتاقیم که شرکت‌های انگلیسی را به توسعه همکاری‌ها با طرف ایرانی ترغیب کنیم و در مقابل امیدواریم شرکت‌های ایرانی نیز ارتباط خود با شرکت‌های بریتانیایی را افزایش دهند تا از منافع دوجانبه این قرارداد بهره‌مند شویم.
«این می‌تواند مثال خوبی از همکاری میان شرکت‌های انگلیسی و ایرانی به منظور خلق منافع تجاری و اقتصادی برای 2 کشور باشد».
مدیرکل بازرگانی سفارت انگلیس در تهران ابراز امیدواری کرد همکاری 2 کشور با قوت بیشتری در آینده ادامه یابد.

** افزایش 38 درصدی بارگیری نفتکش ها در خارک
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران نیز در حاشیه امضای این تفاهمنامه در مورد شمار نفتکش های بارگیری شده در سال 1396 گفت: 1050 نفتکش در پایانه عسلویه، خارگ و شمال بارگیری داشتند که نسبت به سال پیش از آن، افزایش 38 درصدی را شاهد بودیم.
«سیدپیروز موسوی» یادآوری کرد رکورد صادرات در ماه گذشته میلادی شکسته شد و گفت: در ماه آوریل (فروردین- اردیبهشت) 2 میلیون 660 هزار بشکه نفت خام و میعانات گازی صادر کردیم که رقمی بی سابقه در صنعت نفت ایران بود.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد