.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: با خروج امریکا از برجام، تهران را ترک نخواهیم کرد ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: با خروج امریکا از برجام، تهران را ترک نخواهیم کرد ::.
كد خبر: MN-378173 تاریخ : 23 /2 /1397 ساعت : 7:51 نسخه چاپي ارسال به دوست
با خروج امریکا از برجام، تهران را ترک نخواهیم کرد

مدیر شرکت ال.ام.اف (LMF) : تصمیمی که ترامپ اتخاذ کرد، حداکثر آن است که به شرایط سخت پیش از برجام بازمی گردیم.


 مدیر شرکت ال.ام.اف (LMF) اتریش که مشغول انتقال فناوری به ایران با هدف ساخت تجهیزات استراتژیک نفتی پرکاربرد در صنایع پالایشی و پتروشیمی است، گفت: در دوران اوج تحریم ها (پیش از برجام) در ایران بودیم و تعهدات خود را اجرا کردیم و اکنون نیز با خروج آمریکا از برجام، تهران را ترک نخواهیم کرد.

به گزارش پايگاه خبري مشعل؛ «هانس اشتیبی»(hans stibi) مدیر شرکت ال.ام.اف (LMF) در ایران در نشست خبری که در حاشیه برگزاری بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی برگزار شد با تشریح برنامه های خود برای انتقال فناوری و ساخت تجهیزات نفتی با مشارکت «تاپکو» در ایران، افزود: در سال های فعالیت در ایران، با فراز و نشیب بسیاری مواجه بودیم، اما در نهایت دوران اوج تحریم های پیش از برجام را نیز پشت سر گذاشتیم.
وی اضافه کرد: حتی در دوران تحریم ها در نقل و انتقال پول و ارز مشکل داشتیم، اما تعهد خود را اجرا و تجهیزات مورد نیاز طرف ایرانی را تحویل دادیم و پولش را نیز با حدود 1.5 سال تاخیر گرفتیم.
مدیر شرکت ال.ام.اف (LMF) در ایران تصریح کرد: تصمیمی که ترامپ اتخاذ کرد، حداکثر آن است که به شرایط سخت پیش از برجام بازمی گردیم، بنابراین ما قصد ماندن در ایران را داریم.

**ایران با مشارکت اتریشی ها تجهیزات نفتی را بومی سازی می کند
«شهرام الوندی» مدیرعامل تاپکو نیز در این مراسم گفت: تجهیزات دوار (کمپرسور و پمپ و ..) به عنوان قلب صنایع پالایشی و پتروشیمی به شمار می روند که بومی سازی آنها در کشور آغاز شده است.
وی به همکاری با اتریش برای ساخت تجهیزات دوار اشاره کرد و ادامه داد: در حال مشارکت با شرکت ال.ام.اف (LMF) برای داخلی سازی این تجهیزات (توربو کمپرسورهای رفت و برگشتی) هستیم.
این سازنده داخلی به انتقال دانش ساخت این تجهیزات به کشور اشاره کرد و اظهار داشت: انتقال فناوری یک روند زمانبر است که قصد داریم آن را در مدت هفت سال نهایی کنیم، به طوری که در پایان مدت تعیین شده، «توربو کمپرسورهای رفت و برگشتی» به طور کامل در داخل کشور تولید خواهد شد.
الوندی یادآور شد: این تجهیزات در همه طرح های پالایشگاهی، پتروشیمی کاربرد زیادی دارد.

**جلوگیری از خروج سالانه 150 میلیون یورو ارز از کشور
این سازنده داخلی درباره حمایت از ساخت داخل، گفت: ما انتظار داریم که شرایط برقراری رقابت منصفانه در مناقصات و طرح ها فراهم شود و بدون دلیل از برخی شرکت های خاص حمایت نشود.
وی ارزش واردات این تجهیزات را سالانه تا 150 میلیون یورو اعلام کرد و افزود: با بومی سازی تولید این تجهیزات در کشور، دیگر نیازی به واردات آنها و خروج ارز از کشور وجود ندارد.
این سازنده داخلی درباره صادرات تجهیزات نفتی تولیدی در کشور، گفت: برای صادرات توربو کمپرسورها به بازار عراق و پاکستان برنامه ریزی شده است.
الوندی افزود: بازار عراق، بازاری بکر و تازه به شمار می رود و پاکستان نیز به دلیل شرایط مخازن نفت و گاز، برای استفاده از این تجهیزات مناسب است.
وی ادامه داد: بر اساس مذاکرات انجام شده، حداکثر تا 1.5 سال آینده صادرات به این کشورها را آغاز می کنیم.

**بی توجهی شرکت اتریشی به تحریم
الوندی گفت: از دلایل انتخاب شرکت ال.ام.اف اتریش، پایبندی این شرکت به تعهدات خود با ایران در زمان تحریم بود به طوری که در اوج تحریم ها و قبل از تصویب برجام، 6 توربو کمپرسور را برای استفاده در فازهای 20 و 21 پارس جنوبی تحویل داد.
این سازنده داخلی با بیان این که این شرکت اتریشی، بازاری را در آمریکای شمالی ندارد، بنابراین، نگران تحریم های آمریکا نیست، اضافه کرد: حوزه فعالیت این شرکت ها، کشورهای آسیایی، اروپایی ، آفریقایی و آمریکای جنوبی است.
وی به پایبندی اتریشی ها به توافق اشاره کرد و ادامه داد: در زمان تحریم، برخی شرکت های اروپایی کاسه داغتر از آش شده و بدون این که الزام بین المللی باشد از اجرای تعهدات خود خودداری کردند، اما اتریشی ها به طور کامل این تعهدات را به اجرا گذاشتند.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد