.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: تصمیم ترامپ تاثیری در همکاری آنکارا با تهران ندارد ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: تصمیم ترامپ تاثیری در همکاری آنکارا با تهران ندارد ::.
كد خبر: MN-378169 تاریخ : 23 /2 /1397 ساعت : 7:45 نسخه چاپي ارسال به دوست
تصمیم ترامپ تاثیری در همکاری آنکارا با تهران ندارد

همکاری شرکت های ترک با ایران بویژه از سال 2015 به بعد دو چندان شده است.

نماینده شرکت تولیدکننده تجهیزات نفت و گاز ترکیه (تیمکس- Timex) با بیان اینکه تصمیم ترامپ تاثیری در همکاری شرکت های این کشور با ایران ندارد؛ گفت : دلیلی ندارد کشوری از آن سوی جهان در روابط دولت های دیگر دخالت کند.

محمود سوروج  افزود: «آمریکا، ایران و ترکیه قوی را نمی خواهد و به دنبال خدشه دار کردن روابط آنها است؛ زیرا همکاری های دو کشور باعث تقویت آنها می شود.»
وی در ادامه پس از برجام، سفارش های بسیاری از ایران به دست ما رسیده و تاکنون تولیدات این شرکت وارد بازار تهران شده است.
این نماینده شرکت ترکیه ای، ایران را یکی از کشورهای مهم در بازارهای بزرگ نفت و گاز بر شمرد و گفت : همکاری شرکت های ترک با ایران بویژه از سال 2015 به بعد دو چندان شده است.
سوروج به علاقمندی زیاد شرکت های ترک برای همکاری با ایران نیز اشاره کرد و گفت : ایران منابع عظیم نفت و گازی دارد؛ بنا بر این برای تامین نیازهای خود علاقمند به خریداری از ایران هستیم.
این تولیدکننده تجهیزات نفت و گاز افزود : در کنار این علاقمندی، بسیاری از کشورهای اروپایی پس از توافق هسته ای به سمت بازارهای ایران آمده و آینده خوبی برای همکاری های شرکت های دو طرف پیش بینی می شود.
وی درباره جذابیت های بازار ایران در حوزه نفت و بالا دستی نیز گفت : هر کدام از بخش های نفت، گاز و پتروشیمی جذابیت های بسیاری دارد؛ با این حال با توجه به اینکه روزی این منابع به اتمام خواهند رسید لازم است به سوخت های غیر فسیلی نیز توجه شود.
با اجرای برجام از دی ماه 1394، مقام های ایرانی بارها به کار شکنی های طرف مقابل بویژه آمریکا برای اموری مانند ارتباط های مالی و تجاری اعتراض کرده اند.
«دونالد ترامپ»که از بهمن سال 1395به عنوان رییس جمهوری آمریکا بر سر کار آمده، بارها بر پایان دادن به برجام تاکید کرده بود، تصمیم خود را در باره برجام به اجرا گذاشت و کشورش را از این توافق بین المللی خارج کرد.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد