.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: رشد ۳۸ درصدی پهلودهی نفتکش‌ها/صادرات نفت ایران رکورد زد ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: رشد ۳۸ درصدی پهلودهی نفتکش‌ها/صادرات نفت ایران رکورد زد ::.
كد خبر: MN-378157 تاریخ : 22 /2 /1397 ساعت : 9:51 نسخه چاپي ارسال به دوست
رشد ۳۸ درصدی پهلودهی نفتکش‌ها/صادرات نفت ایران رکورد زد

موسوی: پایانه‌های نفتی به تبعیت رویکرد وزارت نفت، بازسازی و نوسازی تأسیسات را مد نظر دارد.


Image result for ‫سيد پيروز موسوي‬‎

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: این شرکت ۱۰۵۰ نفتکش را در سه پایانه این شرکت در کشور پهلو داده که نسبت به سال ۹۵، معادل ۳۸ درصد رشد داشته است.

به گزارش پايگاه خبري مشعل؛ سید پیروز موسوی، مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران در بیست و سومین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با بیان اینکه صادرات نفت خام ایران در ماه آوریل رکورد زده و رقم ۲.۶ میلیون بشکه در روز را ثبت کرده است، گفت: امیدواریم که این روند رو به رشد ادامه یابد؛ این در حالی است که از سال گذشته نیز عملیات سوآپ نفت از سر گرفته شده که تاکنون ۷۱ نفتکش در پایانه نفتی شمال، تخلیه و بالغ بر ۳.۵ میلیون بشکه نفت سوآپ شده است.

وی درباره تفاهمنامه‌ها و قراردادهای امضا شده این شرکت توضیح داد: تفاهمنامه‌ای که با دانلوپ انگلستان امضا کردیم، با هدف یکسان‌سازی مشخصات فنی هوزهای شناور امضا شده است، چرا که این شرکت در این زمینه، صاحب تجربه است و این تفاهمنامه می‌تواند زمینه‌ساز انتقال فناوری باشد.

به گفته موسوی، تاکنون تجهیزات مهمی را از شرکت دانلوپ دریافت کرده‌ایم که با تفاهمنامه امروز، همکاری‌های دوطرفه با جدیت بیشتری ادامه می‌یابد.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به امضای تفاهمنامه همکاری پژوهشی با جهاد دانشگاهی تصریح کرد: پایانه‌های نفتی بیشترین قراردادهای همکاری را در صنعت نفت با جهاد دانشگاهی امضا کرده که بخش زیادی از آنها به مرحله اجرا درآمده است.

وی طراحی جدید بازوهای بارگیری را که جهاد دانشگاهی به شرکت پایانه‌های نفتی ارائه داده، از جمله دستاوردهای این همکاری‌ها عنوان کرد و ادامه داد: اکنون این بازوی بارگیری در اسکله ۱۰ نصب شده است و به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

موسوی همچنین درباره امضای قرارداد نوسازی اسکله آذرپاد که با یک شرکت داخلی امضا شده بود، گفت: پایانه‌های نفتی به تبعیت رویکرد وزارت نفت، بازسازی و نوسازی تأسیسات را مد نظر دارد و با توجه به بمباران اسکله ۱۴ در دوران جنگ تحمیلی، این تأسیسات برای نخستین‌بار نوسازی می‌شود؛ گفتنی است ارزش این قرارداد ۷۰ میلیارد تومان است.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران، پس از امضای تفاهمنامه‌ها و قراردادهای همکاری این شرکت با شرکت‌های داخلی و خارجی توضیح داد: این شرکت در سال ۹۶، ۱۰۵۰ نفتکش را در سه پایانه این شرکت در کشور پهلو داده که نسبت به سال ۹۵، ۳۸ درصد رشد داشته است.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد