.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: تا 4ماه آینده با ایران قرارداد می بندیم ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: تا 4ماه آینده با ایران قرارداد می بندیم ::.
كد خبر: MN-378035 تاریخ : 28 /1 /1397 ساعت : 8:54 نسخه چاپي ارسال به دوست
تا 4ماه آینده با ایران قرارداد می بندیم

لوک اویل گزینه مناسب این مناقصه است؛ اما تهدید فسخ شدن همه قراردادهای نفتی در نتیجه خروج احتمالی آمریکا از برجام وجود دارد.

رئیس شرکت لوک اویل روسیه گفت: انتظار می رود این شرکت در سه تا چهار ماه آینده برای توسعه برخی میدان های نفتی با ایران قرارداد ببندد.

 خبرگزاری اسپوتنیک روسیه ضمن اعلام این خبر افزود: این میدان های نفتی شامل «منصوری» در جنوب غربی شهر اهواز و «چنگوله» در جنوب غربی استان ایلام هستند که شرکت ملی نفت ایران در تابستان سال گذشته واگذاری کار توسعه این میدان ها را به مناقصه گذاشت.
«واگیت آلکرفوف» با ابراز علاقه مندی شرکتش به سهیم شدن در توسعه بخش انرژی ایران، بر اولویت سرمایه گذاری در میدان های نفتی ایران تاکید کرد.
وی اضافه کرد: با توجه به حجم کل نفت ایران، این شرکت نمی تواند برای توسعه همه میدان های نفتی ایران سرمایه گذاری کند؛ بنابراین تنها روی دو میدان متمرکز شده است.
شرکت لوک اویل برنامه خود برای توسعه میدان نفتی منصوری را به ایران داده است؛ شرکت اندونزیایی «پرتامینا» نیز خواهان شرکت در این مناقصه نفتی بوده و برنامه خود برای توسعه میدان یاد شده را ارائه کرده است. 
شرکت ملی نفت ایران اعلام کرده است که پس از بررسی پیشنهاد های ارائه شده برای این دو میدان، تصمیم می گیرد که توسعه آنها را به کدام شرکت واگذار کند، پرتامینا یا لوک اویل؟
براساس پیش بینی «امید شکری» کارشناس مستقل حوزه امنیت انرژی از واشنگتن، لوک اویل گزینه مناسب این مناقصه است؛ اما تهدید فسخ شدن همه قراردادهای نفتی در نتیجه خروج احتمالی آمریکا از برجام وجود دارد.
وی افزود: اگر آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خارج نشود و شرکت های دیگر خواهان سرمایه گذاری در بخش انرژی ایران نباشند، نقش شرکت های روسی در بخش های مختلف نفت و گاز ایران ممکن است افزایش یابد.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد