.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: کره جنوبی احیای بزرگترین میدان گازی عراق را از سر می گیرد ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: کره جنوبی احیای بزرگترین میدان گازی عراق را از سر می گیرد ::.
كد خبر: MN-377993 تاریخ : 5 /1 /1397 ساعت : 10:17 نسخه چاپي ارسال به دوست
کره جنوبی احیای بزرگترین میدان گازی عراق را از سر می گیرد

 شرکت کوگاز کره جنوبی عملیات احیا و توسعه بزرگترین میدان گازی عراق را از سر می گیرد.

به گزارش پايگاه خبري مشعل؛  با صدور بیانیه ای اعلام کرد : جبار علی اللعیبی وزیر نفت عراق در دفتر خود 'یون سان ینگ کیم' رئیس شرکت کره ای کوگاز و هیات همراه را به حضور پذیرفت.
در این دیدار راهکارهای تحکیم همکاری ها و هماهنگی های لازم برای آغاز مدرنیزه کردن بخش گازی عراق بررسی شد.
بر اساس این بیانیه رئیس شرکت کره جنوبی کوگاز ، گزارشی از اقدامات این شرکت و آماده شدن شرایط، برای از سرگیری فعالیت های خود در میدان گازی عکاز در استان الانبار (غرب) ارائه کرد. 
اللعیبی هم در این دیدار بر عزم و تصمیم این وزارتخانه برای آماده کردن زمینه برای کار این شرکت در میدان گازی مزبور تاکید کرد.
قرارداد توسعه میدان گازی عکاز در سال 2012 میان وزارت نفت عراق و شرکت کوگاز کره جنوبی امضا شد اما ورود عراق به مرحله هجوم داعش ادامه کار را تا امروز متوقف کرده است. 
میدان گازی عکاز واقع در جنوب شهر القائم در غرب استان الانبار با ذخیره 5.3 تریلیون فوت مکعب گاز طبیعی بزرگترین میدان گازی در عراق محسوب می شود. 
میدان گازی عکاز در سال 1981 قرن گذشته کشف شد و در سال 1983 نفت نیز در این منطقه کشف شده است.
این میدان گازی و تاسیسات آن در سال 2014 در پی هجوم داعش استان الانبار بدست تروریست های افراطی افتاد و تا حدی زیادی تخریب شد.
نیروهای عراقی در جریان عملیات آزادسازی الانبار در نوامبر 2017 این میدان گازی را نیز از سیطره داعش خارج کردند.
وزارت نفت عراق ماه گذشته اعلام کرد تولید گاز مایع این کشور به شش میلیون و 125 هزار تن در روز رسیده است.
عراق از نظر ذخایر گازی درحال حاضر با برخورداری از 131 تریلیون متر مکعب گاز، رتبه 11جهانی را داراست اما پیش می شود با اکتشافات جدیدی که در دستور کار قرار دارد این رتبه به پنجم جهانی ارتقاء یابد.
آمارها حاکی است بیش از 70 درصد گاز عراق که در جریان استخراج نفت تولید می شود، می سوزد و به هدر می رود. ارزش روزانه این میزان گاز 80 ملیون دلار برآورد شده است. 
درهمین حال تامین انرژی مصرفی (سرمایش و گرمایش) خانوار در کشور 37 میلیون نفری عراق همچنان بر محور برق، نفت سفید و سلیندرهای گاز می چرخد و شبکه لوله کشی گاز مصرفی در این کشور هنوز ایجاد نشده است. 

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد