.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: تداوم تولید با اتکا به فناوری روز در لایه نفتی پارس جنوبی ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: تداوم تولید با اتکا به فناوری روز در لایه نفتی پارس جنوبی ::.
كد خبر: MN-377959 تاریخ : 3 /1 /1397 ساعت : 13:9 نسخه چاپي ارسال به دوست
تداوم تولید با اتکا به فناوری روز در لایه نفتی پارس جنوبی

كاردر، نقش شرکت نفت و گاز پارس را نیز به عنوان یکی از قطب‌های پیشبرد اهداف توسعه‌ای حائز اهمیت خواند .


نفت گاز علی کاردر


مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، تولید با بهره‌مندی از فناوری‌های روزآمد را از جمله ویژگی‌های فرآیند توسعه و تولید در لایه نفتی پارس جنوبی عنوان کرد.

به گزارش پايگاه خبري مشعل؛ علی کاردر در ادامه سفر خود به عسلویه، همزمان با سالگرد آغاز برداشت نفت از لایه نفتی پارس جنوبی، در کشتی پالایشگر نفتی FPSO مستقر در این میدان حضور یافت و از این کشتی و تاسیسات پالایشی آن بازدید کرد.

وی با یادآوری این که فرایند برداشت، پالایش و صادرات نفت از لایه نفتی پارس جنوبی توسط یک شناور پالایشی و با همراهی فناوری بالا برای نخستین بار در منطقه و در میدان مشترک پارس جنوبی انجام می‌شود، بر اهمیت توسعه صنایع بالادستی در شرکت ملی نفت ایران تاکید کرد.

وی نقش شرکت نفت و گاز پارس را نیز به عنوان یکی از قطب‌های پیشبرد اهداف توسعه‌ای حائز اهمیت خواند و افزود: این شرکت به دلیل سابقه طولانی در زمینه اجرای طرح‌های توسعه‌ای توانسته است در حوزه راهبری طرح‌های EPC موفق عمل کند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران درباره اهمیت توسعه میدان‌های مشترک برای کشور و ضرورت توجه به این میدان‌ها ازسوی مقام‌های عالی کشور گفت: تلاش بسیاری در زمینه تامین منابع مالی و شتاب در اجرای طرح‌های بالادستی صنعت نفت انجام شده است که خوشبختانه هم‌اکنون شاهد تکمیل طرح‌های در حال توسعه پارس جنوبی هستیم.

وی با حضور در جلسه تشریح وضع عملیات تولید سکوهای دریایی، گزارشی از میزان تولید در سال ۹۶، وضع تعمیرات و نگهداری تاسیسات و چالش‌های پیرامون منابع انسانی کارکنان شاغل در سکوها از سوی رئیس عملیات تولید سکوی فاز یک پارس جنوبی دریافت کرد.

کاردر ضمن تبریک آغاز سال نو به کارکنان عملیات تولید سکوهای گازی پارس جنوبی، تامین پایدار و بدون توقف گاز از میدان مشترک را بسیار مهم توصیف کرد و افزود: کار و تلاش شما کارکنان، جهادگونه و دارای ابعاد معنوی بالا است و قدردانی زبانی در مقابل این کار عظیم ناچیز است.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد