.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: 10 درصد درآمد نفت به مردم عراق اختصاص داده شد ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: 10 درصد درآمد نفت به مردم عراق اختصاص داده شد ::.
كد خبر: MN-376883 تاریخ : 24 /12 /1396 ساعت : 9:40 نسخه چاپي ارسال به دوست
10 درصد درآمد نفت به مردم عراق اختصاص داده شد

بعد از تصویب قانون تاسیس شرکت ملی نفت عراق در پارلمان این کشور، بخشی از درآمدهای نفت به صورت سهام بین شهروندان عراق توزیع خواهد شد.

 عضو کمیسیون مالی پارلمان عراق اعلام کرد که با تصویب قانون تاسیس شرکت ملی نفت عراق، 10 درصد از درآمد های نفت به شهروندان عراق اختصاص داده شده است.

به گزارش پايگاه خبري مشعل؛ 'زاهر العبادی'  به خبرگزاری 'المعلومه' عراق گفته است که این مبالغ بعد از اجرایی شدن قانون در شش ماه آینده در قالب اوراق بها دار بین شهروندان توزیع می شود.
به گفته وی، بعد از تصویب قانون تاسیس شرکت ملی نفت عراق در پارلمان این کشور، بخشی از درآمدهای نفت به صورت سهام بین شهروندان عراق توزیع خواهد شد. 
زاهر العبادی خاطر نشان کرد که در این قانون تصریح شده است که 10 درصد درآمدهای نفت به صورت سهام بین شهروندان عراقی توزیع و 90 درصد مابقی به خزانه دولت واریز شود.
وی ادامه داد که در این راستا برای هریک از شهروندان عراقی در بانک یک حساب بانکی ایجاد می شود که فقط در صورت مرگ شخص، حساب او بسته خواهد شد.
این عضو کمیسیون دارایی پارلمان عراق افزود که در صورتی که منطقه کردستان عراق از تحویل دادن درآمدهای حاصل از نفت به حساب شرکت ملی نفت عراق خودداری کند، از این تخصیص ها محروم خواهد شد.
یادآور می شود که قانون تاسیس شرکت ملی نفت عراق  در پارلمان به تصویب رسید.
عراق با بیش از 37 میلیون نفر جمعیت روزانه افزون بر سه میلیون بشکه نفت صادر می کند. 

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد