.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: ضرورت توجه همزمان به مقوله تولید و پژوهش و فناوری ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: ضرورت توجه همزمان به مقوله تولید و پژوهش و فناوری ::.
كد خبر: MN-376859 تاریخ : 8 /12 /1396 ساعت : 14:45 نسخه چاپي ارسال به دوست
ضرورت توجه همزمان به مقوله تولید و پژوهش و فناوری
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بر ضرورت توجه همزمان به مقوله تولید و پژوهش و فناوری و ساخت داخل تاکید کرد. 


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مشعل؛ مهدی یوسفی در آیین اختتامیه هشتمین دوره جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت و هفتمین دوره جشنواره دانایی خلیج فارس، دانش و فن آوری را یک مزیت رقابتی برای بنگاه های اقتصادی خواند و گفت: موضوع پژوهش و فناوری بعد از مسئله اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید رهبری است در اولویت برنامه های صنعت نفت است.
یوسفی از توجه ویژه منطقه اقتصادی انرژی پارس به موضوع پژوهش و فناوری و حوزه ساخت داخل، خبر داد و گفت: پارک های علم و فناوری در سال های اخیر فعالیت خوبی در این منطقه داشته اند به طوری که توانسته اند قراردادهایی به ارزش حدودی ٤٠ میلیارد تومان امضا کنند.
وی تاکید کرد: در همین راستا یک آزمایشگاه کالیبراسیون در منطقه ایجاد شده و بیش از ٩٠ میلیون دلار صرفه جویی ارزی در پی داشته است.
یوسفی با اشاره به حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه نفت عسلویه، گفت: حضور مداوم این شرکت ها نشان می دهد که توانسته اند بازار خوبی کسب کنند.
وی اظهار کرد: متاسفانه امروزه تولید ما بر ابعاد دیگر غلبه کرده است، اما در منطقه اقتصادی انرژی پارس می توان در کنار توسعه صنعت، هاب تکنولوژی ایجاد کرد و به ابعاد اجتماعی نیز توجه ویژه داشت.

بر اساس اين كزارش؛ هشتمین جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت، با حضور مدیران صنعت نفت و پژوهشگران و به میزبانی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس آغاز به کار کرد.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد