.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: پیشتاری روسیه در صادرات نفت به چین ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: پیشتاری روسیه در صادرات نفت به چین ::.
كد خبر: MN-376846 تاریخ : 6 /12 /1396 ساعت : 11:42 نسخه چاپي ارسال به دوست
پیشتاری روسیه در صادرات نفت به چین


Image result for ‫همكاري چين وروسيه‬‎

آمار نشان داد روسیه در ژانویه بزرگترین صادرکننده نفت به چین ماند و پس از راه اندازی خط لوله توسعه یافته ترانس سیبری، سال ۲۰۱۸ را با عملکرد قوی آغاز کرد.

 اداره کل گمرک چین اعلام کرد روسیه ۵.۶۷ میلیون تن یا ۱.۳۴ میلیون بشکه در روز در ژانویه به چین نفت صادر کرد که ۲۳.۴ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش داشت.

آمار ژانویه همچنین بالاتر از صادرات ۱.۹۴ میلیون بشکه در روز در دسامبر بوده است.

آنگولا و عراق از عربستان سعودی که در سال ۲۰۱۷ دومین صادرکننده بزرگ نفت به چین بود، پیشی گرفته و در ژانویه در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند.

آماری که ماه میلادی گذشته منتشر شد، نشان داد روسیه در سال ۲۰۱۷ برای دومین سال متوالی، بزرگترین صادرکننده نفت به چین شد و عربستان سعودی را با اختلاف حدود ۱۵۰ هزار بشکه در روز پشت سرگذاشت.

رشد چشمگیر صادرات نفت روسیه بدنبال آغاز فعالیت دومین خط لوله سیبری شرقی-آسیا اقیانوسیه در ژانویه و همچنین توسعه راه‌های ارتباطی داخلی صورت گرفته است.

آنگولا در ژانویه ۴.۶۸ میلیون تن یا ۱.۱ میلیون بشکه در روز نفت به چین صادر کرد که ۵.۴ درصد نسبت به ژانویه سال گذشته کاهش داشت.

چین در همین مدت ۴.۴۵ میلیون تن یا ۱.۰۵ بشکه در روز از عراق نفت وارد کرد که ۲۸ درصد افزایش داشت.

عربستان سعودی ۴.۲۹ میلیون تن یا ۱.۰۱ میلیون بشکه در روز نفت به چین صادر کرد که ۱۵ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته و ۱.۱۱ میلیون بشکه در روز در دسامبر کاهش داشت.

بر اساس گزارش رویترز، مجموع واردات چین در ژانویه ۲۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد کرد و به رکورد ۹.۵۷ میلیون بشکه در روز رسید و رکورد قبلی ۹.۱۷ میلیون بشکه در روز را شکست.

واردات نفت چین از آمریکا طی ماه میلادی گذشته به ۲.۰۱ میلیون تن یا معادل ۴۷۲ هزار و ۵۰۸ بشکه در روز رسید که در مقایسه با ۲۵۷ هزار و ۸۶۱ بشکه در روز در مدت مشابه سال گذشته رشد دو برابری داشت.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد