.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: قیمت نفت به بالاترین میزان حدود ۲ هفته اخیر رسید ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: قیمت نفت به بالاترین میزان حدود ۲ هفته اخیر رسید ::.
كد خبر: MN-375796 تاریخ : 2 /12 /1396 ساعت : 15:35 نسخه چاپي ارسال به دوست
قیمت نفت به بالاترین میزان حدود ۲ هفته اخیر رسید

این اولین بار از ماه جون تا کنون است که حفاران برای چهارمین هفته متوالی به تعداد چاه‌های نفت خود می‌افزایند.


قیمت نفت

تحت تاثیر ملحق شدن بازارهای آسیایی به بهبود جهانی بازارهای سهام و افزایش نگرانی‌ها از شدت گرفتن تنش‌ها در خاورمیانه، قیمت نفت به رشد خود ادامه داد.

به گزارش  رویترز، روز دوشنبه تحت تاثیر ملحق شدن بازارهای آسیایی به بهبود جهانی بازارهای سهام و افزایش نگرانی‌ها از شدت گرفتن تنش‌ها در خاورمیانه، قیمت نفت به رشد خود ادامه داد و به بالاترین سطح خود در نزدیک به ۲ هفته اخیر رسید.

نخست‌وزیر اسراییل، بنیامین نتانیاهو روز یکشنبه اعلام کرد که اسراییل می‌تواند برعلیه خود ایران و نه تنها متحدان آن در خاورمیانه عمل کند. این پس از این اتفاق می‌افتد که رویارویی‌های مرزی در سوریه باعث شده است تا دشمنان قدیمی در خاورمیانه هر لحظه به تقابل مستقیم نزدیکتر شوند.

قیمت نفت خام تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، در ساعت ۱۰:۰۸ به وقت تهران با ۷۳ سنت یا ۱.۲ درصد افزایش، به ۶۲.۴۱ دلار برای هر بشکه رسید. قیمت این شاخص نفتی، امروز پیش از این، به بالاترین رکورد خود از ۷ فوریه تا کنون هم دست یافت.

قیمت نفت خام برنت لندن ۵۲ سنت یا ۰.۸ درصد بالا رفت و به ۶۵.۳۶ دلار برای هر بشکه رسید. این شاخص نفتی هفته گذشته بیش از ۳ درصد رشد کرد.

تتسو اموری، مدیر اجرایی ارشد مدیریت سرمایه اِموری در توکیو، می‌گوید: از زمانی که دابلیوتی‌آی در هفته گذشته به پایین‌ترین قیمت خود، یعنی ۵۸ دلار برای هر بشکه، دست یافته است، وضعیت آن همچنان رو به رشد است.

تعداد چاه‌های فعال آمریکا، طبق اعلام بیکر هیوگز، این هفته ۷ حلقه افزایش یافت و به ۷۹۸ حلقه چاه رسید که بیشترین تعداد آن از آوریل ۲۰۱۵ تا کنون است.

این اولین بار از ماه جون تا کنون است که حفاران برای چهارمین هفته متوالی به تعداد چاه‌های نفت خود می‌افزایند. این تعداد نسبت به تعداد ۵۹۷ حلقه چاهی که یک سال قبل فعالیت می‌کردند، بسیار افزایش یافته است و علت آن هم شروع افزایش قیمت نفت و متعاقب آن تقویت توسعه شرکت‌های انرژی در سال اخیر است.

اوج گرفتن تولید آمریکا، تلاش‌های اوپک، روسیه و تولیدکنندگان متحد آنها برای کاستن ۱.۸ میلیون بشکه از عرضه نفت روزانه خود برای بالا آوردن قیمت‌ها را خنثی کرده است.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد