پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان)
شماره : 375684
14/11/1396   ساعت : 18:1
سهم شرکت نفت و استان‌های نفت‌خیز و محروم از درآمدهای نفتی دربودجه

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب تبصره‌ای از بخش درآمدی بودجه، سهم شرکت ملی نفت، استان‌های نفت‌خیز و مناطق محروم از صادرات نفت و میعانات گازی را تعیین کردند.


Related image


نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب تبصره‌ای از بخش درآمدی بودجه، سهم شرکت ملی نفت، استان‌های نفت‌خیز و مناطق محروم از صادرات نفت و میعانات گازی را تعیین کردند.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مشعل؛ در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۷ در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

نمایندگان با تصویب بند «الف» تبصره یک بخش درآمدی لایحه بودجه، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را مکلف کردند در طول سال و متناسب با وصول مناسب، بلافاصله نسبت به واریز این وجوه و سهم ۱۴.۵ درصدی شرکت ملی نفت ایران از کل صادرات نفت و میعانات گازی (معاف از تقسیم سود سهام دولت) و همچنین سهم سه درصدی استان‌های نفت‌خیز، گازخیز و کمتر توسعه‌یافته طبق جزء ۳ بند «الف» ماده ۲۶ برنامه ششم توسعه، موضوع ردیف درآمدی ۲۱۰، ۱۰۹، جدول شماره ۵ این قانون اقدام نماید.

نمایندگان با ۱۶۷ رأی موافق، ۲۱ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۸ نماینده حاضر در مجلس، این تبصره را به تصویب رساندند.

طبق جزء ۳ بند «الف» ماده ۲۶ برنامه ششم توسعه، از سهم سه درصدی استان‌های نفت‌خیز و کمتر توسعه‌یافته به ترتیب یک سوم از این درآمد به مناطق نفتی و دو سوم به بنادر، شهرستان‌ها و مناطق محروم اختصاص خواهد یافت.

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد