.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: شاهد دستاوردهای بزرگی در دوره وزارت زنگنه در پارس جنوبی هستیم ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: شاهد دستاوردهای بزرگی در دوره وزارت زنگنه در پارس جنوبی هستیم ::.
كد خبر: MN-375610 تاریخ : 2 /11 /1396 ساعت : 17:58 نسخه چاپي ارسال به دوست
شاهد دستاوردهای بزرگی در دوره وزارت زنگنه در پارس جنوبی هستیم

حسنوند: اعضای کمیسیون انرژی از همه ظرفیت‌ها برای کمک به بهره بردای از فازهای باقی مانده پارس جنوبی استفاده خواهد کرد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح دوفوریتی در حوزه اشتغال و تامین مالی برای وزارت نفت تدوین می‌شود گفت:کمیسیون انرژی مصمم به تصویب سهم 14/5 درصدی شرکت ملی نفت در مجلس شورای اسلامی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مشعل؛ فریدون حسنوند در نشست بررسی وضعیت فازهای پارس جنوبی اظهار داشت: اعضای کمیسیون انرژی از همه ظرفیت‌ها برای کمک به بهره بردای از فازهای باقی مانده پارس جنوبی استفاده خواهد کرد زیرا در صورت تزریق 3/2 میلیارد دلار به این بخش سالانه 12 میلیارد دلار درآمد نصیب کشور خواهد شد.
وی اضافه کرد: وزیر نفت عزمی جدی برای تکمیل فازهای مختلف پارس جنوبی داشته‌است و شاهد دستاوردهای بزرگی در دوره وزارت زنگنه در پارس جنوبی هستیم.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: خوشحالیم که امروز شاهد تکمیل شدن این پروژه‌ها هستیم و امیدواریم همانطور که وعده داده شده است تا سال آینده شاهد تکمیل این طرح‌ها و پروژه‌ها باشیم.
وی با اشاره به اینکه همه ایرانی‌ها از این عظمت و تمدن خوشحال و خرسند هستند، ادامه داد: این اقدامات جز با تلاش و دلسوزی مدیران و مسئولان و کارگران میسر نمی‌شد و باید این راه تا تکمیل پروژه‌ها ادامه یابد.
حسنوند با اشاره به اینکه تکمیل این طرح‌ها نیازمند همکاری و عزم ملی است، بیان کرد: امسال به نام اقتصاد مقاومتی اشتغال و تولید نامگذاری شده است و همه وظیفه داریم کمک کنیم تا اشتغال و تولید گسترش یابد.
وی گفت: کمیسیون انرژی به دنبال این است که یک طرح دو فوریتی برای تولید و به‌ویژه افزایش فرصت‌های شغلی در دو وزارت نیرو و نفت و مجموعه‌های وابسته، صنایع بالادستی و پایین دستی نفت، گاز و پتروشیمی و وزارت نیرو داشته باشد.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ۱۵ درصد از کارها در منطقه پارس جنوبی باقی مانده است، افزود: تکمیل این فازها سالانه ۱۲ میلیارد دلار درآمد برای کشور در پی خواهد داشت.
وی، سهم ۱۴.۵ درصدی شرکت ملی نفت ایران از پالایشگاه‌های داخلی را حق مسلم این شرکت دانست و اظهار امیدواری کرد که اگرچه کمیسیون تلفیق این مهم را تصویب نکرد اما در آن بازنگری کند و به تصویب مجلس برسد.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد