.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: سانچی بر اساس قرارداد بلند مدت راهی کره جنوبی بوده است ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: سانچی بر اساس قرارداد بلند مدت راهی کره جنوبی بوده است ::.
كد خبر: MN-375579 تاریخ : 1 /11 /1396 ساعت : 14:15 نسخه چاپي ارسال به دوست
سانچی بر اساس قرارداد بلند مدت راهی کره جنوبی بوده است

موسوي: نفتکش سانچی چهل و هشتمین نفتکش با محموله میعانات گازی در سال جاری بوده است که به مقصد کره جنوبی حرکت کرده است. • مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران گفت: بر اساس قرارداد بلند مدت ما همواره محموله های میعانات گازی را به سمت کره جنوبی ارسال می کنیم.
 • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت پایانه های نفتی ایران، سید پیروز موسوی در  گفت‌وگو با nioc.ir ضمن عرض تسلیت به مناسبت ضایعه درگذشت جمعی از همکاران صنعت نفت در حادثه نفتکش سانچی، در تشریح فرآیند ارسال میعانات گازی به وسیله این نفتکش به کره جنوبی، گفت: ۲۳ آذر ماه نفتکش سانچی در بندر عسلویه پهلودهی شد و از سوی شرکت پایانه های نفتی به SPM(گوی شناور بارگیری نفتکش در دریا) بسته شد.

  وی ادامه داد: پس از ۴۸ ساعت، در تاریخ ۲۵ آذر ماه عملیات بارگیری تکمیل و اسناد بارگیری تحویل نفتکش شد و از آنجا که نوع این قرارداد FOB است، بار در مبدا تحویل خریدار شد و از آن پس دیگر مسئولیت محموله بر عهده خریدار است.

  موسوی از حرکت سانچی در تاریخ ۲۵ آذر یاد کرد و گفت: سانچی به سمت مقصد بندر دایسان کره جنوبی با محموله ای به میزان دقیق ۹۶۴ هزار بشکه میعانات گازی حرکت کرد.

  قرارداد فروش میعانات به کره جنوبی بلند مدت است

  مدیرعامل شرکت پایانه های نفت ایران با بیان اینکه قرارداد فروش میعانات به کره جنوبی به صورت بلند مدت است گفت: اینطور نیست که یک محموله به کره جنوبی ارسال شود و ما منتظر خرید بعدی باشیم (تک محموله)، بلکه این قرارداد به صورت بلند مدت است و دائما محموله هایی به سمت کره جنوبی ارسال می شود و هر ماه بین ۵ تا ۷ محموله این مسیر را می پیمایند.

  وی با بیان اینکه ۲ شرکت کره جنوبی مسئول خرید این محموله ها هستند، گفت: قرارداد بلند مدت با این دو خریدار منعقد شده و از ابتدای سال تا تاریخ ۲۵ دی ماه از بندر عسلویه ۱۲۶ فروند نفتکش میعانات گازی بارگیری کرده اند که از این تعداد ۵۳ فروند به مقصد کره جنوبی حرکت کرده اند.

  موسوی افزود: نفتکش سانچی چهل و هشتمین نفتکش با محموله میعانات گازی در سال جاری بوده است که به مقصد کره جنوبی حرکت کرده و پس از آن ۵ محموله دیگر نیز در مسیر هستند.

  وی از بارگیری نفتکش HASNA ( حَسنا) در بندر عسلویه خبر داد و گفت:‌ این نفتکش ۷۰۰ هزار بشکه ای در حال بارگیری میعانات گازی است و امروز بارگیری آن تکمیل می شود و پس از تحویل اسناد بارگیری این نفتکش به عنوان پنجاه و چهارمین محموله میعانات گازی به سمت بندر دایسان کره جنوبی راهی می شود.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد