.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: بهای نفت ایران در بازارهای جهانی اندکی افزایش یافت ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: بهای نفت ایران در بازارهای جهانی اندکی افزایش یافت ::.
كد خبر: MN-374459 تاریخ : 10 /10 /1396 ساعت : 13:28 نسخه چاپي ارسال به دوست
بهای نفت ایران در بازارهای جهانی اندکی افزایش یافت


 نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به 22 دسامبر (یکم دی) با 13 سنت افزایش بها، در بازارهای جهانی بشکه ای 63 دلار و 36 سنت فروخته شد.

به گزارش پايگاه خبري مشعل؛ قیمت نفت درهفته های پایانی سال 2017 با روندی صعودی همراه شد، بطوری که قیمت اغلب نفت های شاخص افزایش داشته است.
پس از ورود اوپک به مدیریت بازار نفت و همراهی برخی از تولیدکنندگان غیر اوپک، عرضه نفت مازاد در بازار کاهش یافت و با تبعیت از این امر، قیمت نفت خام افزایش داشت.
موافقت اوپک و غیر اوپک برای تداوم طرح کاهش تولید نفت، موجب شد تا پیش بینی شود که قیمت نفت همچنان روندی افزایشی داشته و بین بشکه ای 60 تا 70 دلار در نوسان باشد.
مدیریت کل اوپک و روابط با مجامع انرژی وزارت نفت، قیمت نفت خام سبک ایران را در هفته منتهی به 22 دسامبر (یکم دی) با 13 سنت افزایش، به بشکه ای 63 دلار و 36 سنت رسید.
قیمت نفت خام سنگین ایران نیز در دوره مورد بررسی 52 سنت برای هر بشکه افزایش یافت و به 61 دلار و یک سنت برای هر بشکه رسید.
قیمت سبد نفتی اوپک نیز به 61 دلار و 84 سنت برای هر بشکه رسید و نسبت به هفته گذشته 13 سنت افزایش یافت.
قیمت نفت خام شاخص دبلیو.تی.آی در هفته مورد بررسی، 66 سنت افزایش یافت و به 57 دلار و 87 سنت برای هر بشکه رسید. 
همچنین در هفته مورد بررسی بهای نفت خام شاخص برنت 6 سنت کاهش یافت و 64 دلار و 4 سنت برای هر بشکه قیمت داشت.
قیمت نفت خام شاخص‌های دوبی و عمان نیز به ترتیب 61 دلار و 84 سنت و 61 دلار و 90 سنت برای هر بشکه بود که نسبت به هفته گذشته به ترتیب 63 سنت و 57 سنت افزایش نشان داد.
به گزارش ایرنا، بر اساس پیش بینی اوپک، سال آینده میلادی تقاضا برای نفت تولیدی این سازمان به 33 میلیون و 420 هزار بشکه در روز می‌رسد که 360 هزار بشکه نسبت به برآورد پیشین این سازمان بیشتر است.
میزان صادرات نفت ایران اکنون حدود 2 میلیون و 600 هزار بشکه در روز است که حدود 60 درصد آن به بازارهای آسیا و بقیه به کشورهای اروپایی صادر می شود.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد