پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان)
شماره : 374164
11/9/1396   ساعت : 14:19
همه ارگان‌های کشور در قبال مصرف ایمن و بهینه گاز مسئول هستند

حمیدرضا عراقی: نیاز به همدلی و وفاق بیشتری است تا بتوانیم مسئولیت‌های اجتماعی خود را نیز به بهترین نحو به انجام برسانیم.همه نهادها، سازمان‌ها و ارگان‌های کشور در قبال مصرف ایمن و بهینه گاز و نیز جان و مال مردم مسئول هستند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني مشعل؛ مهندس حمیدرضا عراقی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در نشست هم‌اندیشی و تصمیم‌گیری در راستای مقابله و پیشگیری از نشت Co، که روز چهارشنبه ۸ آذرماه به میزبانی شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: این که تصور کنیم شرکت ملی گاز ایران به تنهایی می‌تواند بار این رسالت عظیم را بر دوش بکشد، اشتباه است؛ چراکه وظیفه شرکت گاز جایگزینی گاز طبیعی به جای سوخت میان‌تقطیر برای صرفه اقتصادی، گازرسانی به نیروگاه‌ها برای کاهش آلودگی، گازرسانی به شهرها و روستاها برای رفاه بیشتر مردم و ... بوده که به نحو احسن انجام شده است.
وی در ادامه افزود: اکنون که این مهم به انجام رسیده و ما در انتهای این راه هستیم، نیاز به همدلی و وفاق بیشتری است تا بتوانیم مسئولیت‌های اجتماعی خود را نیز به بهترین نحو به انجام برسانیم. 
مهندس عراقی با اشاره به این که زمانی، کار ما نظارت خانه به خانه برای ایمنی بیشتر بود ولی با ارجاع این کار به سازمان نظام‌مهندسی، تنها کار رگولاتوری و کنترل‌های اصلی را بر عهده گرفتیم، گفت: این امر نشان می‌دهد که هرچه توانمندی جامعه افزایش یابد، طبیعتاً مسئولیت ما در آن بخش کاهش می‌یابد؛ هرچند این به منزله شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت‌های اجتماعی نیست و تنها نشان از آن دارد که جامعه، خود متولی شده است.
معاون وزیر در امور گاز تصریح کرد: اکنون به این نتیجه می‌رسیم که اگر می‌خواهیم آینده بهتری داشته باشیم، همه باید به هم کمک کنیم و از توان یکدیگر در این زمینه، یاری جوییم.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان این که آینده بهتر جامعه در گرو تن دادن به انجام مسئولیت‌های اجتماعی به‌صورت گروهی است، گفت: به عنوان نمونه، وزارت صنعت، معدن و تجارت باید در زمینه ساخت و تولید بخاری‌های استاندارد، مسئولیت اجتماعی خود را به‌خوبی انجام داده و از تولید وسایل گرمایشی غیراستاندارد جلوگیری کند. 
وی در پایان با بین این که حساسیت موضوع بر این است که شرکت ملی گاز ایران مصر است این مسئولیت اجتماعی را همه با هم انجام دهیم، خاطرنشان کرد: به همان میزان که شرکت ملی گاز ایران مسئولیت اجتماعی دارد، سایر نهادها و ارگان‌ها نیز مسئولیت اجتماعی در قبال مردم دارند.

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد