.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: نامه کارکنان وزارت نفت به رييس جمهور/ معضل عدم تعديل مدرك تحصيلي كاركنان وزارت نفت وشركت هاي تابعه ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: نامه کارکنان وزارت نفت به رييس جمهور/ معضل عدم تعديل مدرك تحصيلي كاركنان وزارت نفت وشركت هاي تابعه ::.
كد خبر: MN-374100 تاریخ : 5 /9 /1396 ساعت : 14:31 نسخه چاپي ارسال به دوست
نامه کارکنان وزارت نفت به رييس جمهور/ معضل عدم تعديل مدرك تحصيلي كاركنان وزارت نفت وشركت هاي تابعه

ديدگاه،انتقاد و پيام هايتان براي انتشار در اين ستون را از طريق نظرات خبرهاي سايت، يا ارسال پيامك ، تلگرام يا واتساپ به شماره هاي: 09172670030، یا 09172670031 و یا ارسال ايميل از طريقmashalnews@yahoo.com اقدام فرماييد.

بسم الله الرحمن الرحيم.

خدمت.جناب آقاي دكترحسن روحاني.رياست محترم جمهوري اسلامي ايران.
با سلام وعرض ادب واحترام وارادت.
بخشنامه ممنوعیت تعدیل مدرک تحصیلی انتقاداتی را در مجموعه وزارت نفت و شرکتهای تابعه ایجاد کرده است؛ بخشنامه ای که می تواند اثرات منفی روی ارتقا علمی کارکنان صنعت داشته باشد.
 امروزه در کلیه کشورهای توسعه یافته جهان و نظام های مدیریتی مبتنی بر پیشرفت و توسعه، نیروی انسانی رکنی مهم و اثربخش شناخته شده و کلیه تلاشها و تمرکز مدیریت کلان بر روی تقویت و بهسازی نیروی انسانی خویش متمرکز شده است. مدیران برجسته دنیا می کوشند تا با سرمایه گذاری روی نیروهای انسانی خود و ارتقای سطح دانش و مهارتهای آنان مجموعه ای توانمند و اثر بخش و کارآمد بیافرینند که بتواند گوی سبقت را از سایر مجموعه ها برباید و در نظام توسعه به عنوان رکنی درخشان جلوه گر باشد.
سالهاست که مدیران موفق دنیا نگاه ماشینی به نیروهای انسانی را کنار گذاشته و در تلاشند تا با توجه ویژه به نیروهای زیر مجموعه خود و فراهم کردن زمینه های مناسب جهت بالا بردن سطح آگاهی و دانش آنان مشوق هایی را برای ادامه تحصیل کارکنان ضمن کار تعیین کرده و موجب علاقمندتر شدن نیروهای کار به کسب دانش و مهارت آکادمیک شوند. همچنین تلاش برای روحیه بخشی و از بین بردن موانع موجود بر سر راه بازدهی مثبت کارکنان
نیروی انسانی که با صرف هزینه های کلان شخصی و استفاده از مرخصی های استحقاقی اش و با وجود تحمل همه خستگی های ناشی از کار و تحصیل همزمان همچنان مشتاق به ادامه تحصیل است حال با چنین مانع نسنجیده ای مواجه می شود چه انگیزه ای برای ادامه راه دارد؟ چرا باید این همه توان و هزینه را برای سیستمی خرج کند که هیچ وقعی به زحماتش نمی نهد؟
یکی از اهداف مهم مدیران موفق در سراسر دنیاست که به همین علت می کوشند انواع تفریحات و سرگرمی ها و مشوق ها و پاداش ها را برای نیروهای خود تعیین کرده و با این کار عملا سطح علمی و کارآیی مجموعه خود را ارتقا بخشند.
حال کمی نزدیک تر می آییم. در کشوری مثل ایران که با همه توان و علاقه رو به توسعه یافتگی در حرکت است و با در اختیار داشتن پتانسیل های انسانی و طبیعی و علمی در صورت بهره مندی از تدبیر مدیریتی درست می تواند پله های پیشرفت را به سرعت بپیماید همانطور که طی سالهای اخیر شاهد رشد چشمگیر علمی و تکنولوژیکی ایران در همه عرصه ها بوده ایم.
اما در این عرصه که همه با شتاب به سوی پیشرفت در حرکتند در وزارتخانه مهم و اثر گذاری مثل نفت که بایستی چشم و سر پیکره کشور باشد کارکنانی که در سالهای اخیر با علاقه وافر به تحصیل همت گماشته و به هر ترتیب کوشیده اند تا سطح دانش خود را ارتقا بخشند از ادامه تحصیل بازداشته می شوند! آن هم با ابزاری مثل صدور یک بخشنامه مدیریتی با عنوان ممنوعیت تعدیل مدرک تحصیلی! که به صورت حیرت آوری در حالی که حتی تصورش نمی رفت اعلام می دارد که از این پس کارکنان در صورت ادامه تحصیل حین خدمت امکان تعدیل مدرک تحصیلی و ارتقاء اداری به دنبال آن را نخواهند داشت!
شاید به ظاهر این موضوع چندان مهم نباشد ولی وقتی به عواقبش می اندیشیم در می یابیم که با اخذ چنین تصمیم غیر کارشناسی عملا جلوی تجهیز نیروی انسانی مان را به سلاح علم و دانش گرفته و عامدانه آنان را به ورطه بیسوادی و رکود و در جا زدگی هدایت می کنیم.


کارکنان وزارت نفت ازرئیس جمهور محترم تقاضای رسیدگی به این مسئله و چاره اندیشی برای حل این معضل را دارند. کاش قبل از هر تصمیمی پای صحبت کارشناسان و مدیران برجسته بنشینید و عواقب و اثرات تصمیماتتان را درست و منطقی بررسی کنید. کاش تا دیر نشده نیروهای جوانمان را از دلزدگی و رخوت و بیسوادی آتی نجات بخشیم.
باادب واحترام وتشكر فراوان

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر: 6
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد