.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: سرمایه‌گذاری ۱۸ هزار میلیارد تومانی در بخش توزیع گاز ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: سرمایه‌گذاری ۱۸ هزار میلیارد تومانی در بخش توزیع گاز ::.
كد خبر: MN-373956 تاریخ : 15 /8 /1396 ساعت : 8:26 نسخه چاپي ارسال به دوست
سرمایه‌گذاری ۱۸ هزار میلیارد تومانی در بخش توزیع گاز

تا پایان برنامه ششم توسعه محقق می‌شود

                                   

روند رو به رشد توسعه گازرسانی به نقاط دور و نزدیک کشور در برنامه ششم توسعه تداوم خواهد داشت و بر اساس پیش بینی‌ها تا پایان این برنامه، ۱۸ هزار میلیارد تومان بودجه به این امر اختصاص می‌یابد.

سعید مومنی در گفت و گو با خبرنگار مشعل؛ درباره سرمایه‌گذاری در بخش توسعه گازرسانی طی برنامه ششم توسعه، گفت: بر اساس پیش بینی‌های انجام شده تا پایان برنامه ششم توسعه حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان تنها در بخش توزیع گاز سرمایه‌گذاری خواهد شد.

وی افزود: این سرمایه گذاری مربوط به شهرها و روستاهای محروم از نعمت گاز و بخش‌های توسعه ای شهرهای گازرسانی شده است.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز، با بیان اینکه در سال ۹۵ ، بر اساس اقتصاد مقاومتی برای ۹۰۰ هزار خانوار عملیات گازرسانی انجام شد، اظهار کرد: این تعداد در سال ۹۷ به ۸۵۰ هزار خانوار، در سال ۹۸ به ۸۰۰ هزار خانوار و در سال ۹۹ به ۷۳۰ هزار خانوار می رسد که باید زیر پوشش گازرسانی قرار گیرند.

مومنی درباره تعداد شهرهایی که گازرسانی می شوند، توضیح داد: تا پایان امسال، ۴۶ شهر گازرسانی می‌شوند، در سال ۹۷ تعداد ۳۱ شهر، در سال ۹۸ تعداد ۲۰ شهر و در سال ۹۹ تعداد ۱۹ شهر گازرسانی می‌شوند.

وی بیان کرد: در سال ۹۷ تعداد ۲ هزار و ۹۳۶ روستا، در سال ۹۸ تعداد ۲ هزار و ۶۰۲ روستا و در سال ۹۹ تعداد ۳ هزار و ۱۰۷ روستا از نعمت گاز بهره مند می‌شوند.

مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ادامه داد: طی برنامه ششم توسعه، ۲ میلیون و ۲۲۹ هزار علمک نصب خواهد شد، عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۵۸ شهر و ۴ میلیون خانوار آغاز می‌شود که این برنامه تا سال ۱۳۹۹ ادامه خواهد داشت.

مومنی پیش بینی کرد: میزان مصرف گاز در بخش صنایع و خانگی طی برنامه ششم به ۷۴۲ میلیارد مترمکعب و در بخش نیروگاهی به بیش از ۳۹۵ میلیارد مترمکعب برسد.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد