.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: بیش از ۱۴ میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی تولید شد ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: بیش از ۱۴ میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی تولید شد ::.
كد خبر: MN-373955 تاریخ : 15 /8 /1396 ساعت : 8:23 نسخه چاپي ارسال به دوست
بیش از ۱۴ میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی تولید شد

سرپرست مدیریت پالایشگاه نهم خبر داد: از ابتدای سال تاکنون، ۱۴ میلیون و ۴۶۱ هزاربشکه میعانات گازی تولید و جهت صادرات بارگیری شده است.

از ابتدای سال تاکنون

                                   

                                    

به گزارش اطلاع رسانی مشعل؛ سید محمد مهدی هاشمی، سرپرست مدیریت پالایشگاه نهم پارس جنوبی گفت: پالایشگاه نهم به عنوان بزرگترین پالایشگاه مجتمع گاز پارس جنوبی و خاورمیانه، اکنون با تامین ۱۱ درصد از گاز مورد نیاز کشور نقش بسیار مهمی در اقتصاد کشور دارد.

وی افزود: پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی از ابتدای سال تا کنون بیش از ۱۴ میلیارد و ۷۶۲ میلیون متر مکعب گاز از طریق سکوی دریایی و خط پنجم سراسری دریافت کرده، همچنین با تلاش شبانه روزی متخصصان و کارکنان فاز ۱۲، در همین بازه زمانی بیش از ۱۳ میلیارد و ۲۵۵ میلیون مترمکعب گاز نیز شیرین سازی شده و امیدواریم این میزان تولید در شیرین سازی تداوم داشته باشد.

مدیر پالایشگاه نهم اظهارکرد: تعمیرات اساسی در پالایشگاه نهم با تلاش تمامی واحدهای عملیاتی در بخش های مختلف به خوبی و با رعایت کامل مسائل ایمنی و بدون هیچ گونه حادثه ناتوان کننده پایان یافت و اکنون این پالایشگاه با تمام توان برای تولید پایدار گاز هموطنان در فصل سرما آماده است.

وی درباره تولید میعانات گازی این پالایشگاه از ابتدای سال تاکنون گفت: با تکیه بر توان متخصصان جوان و با تجربه  از ابتدای سال تا کنون، بیش از۱۴ میلیون و ۴۶۱ هزار و ۳۸۱ بشکه میعانات گازی تولید و صادر شده، علاوه بر این در همین بازه زمانی، حدود ۴۶ هزار و ۶۹ تن گوگرد دانه بندی شده بسیار مرغوب نیز در پالایشگاه نهم تولید شده است.

هاشمی ادامه داد: تولید روزانه گاز شیرین معادل ۸۳  میلیون متر مکعب در تاریخ ۱۲ تیرماه سال جاری با همت و تلاش متخصصان این پالایشگاه به ثبت رسیده است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: تلاش همه کارکنان در پالایشگاه نهم بر این است که بتوانیم از حداکثر ظرفیت های موجود بهره مند شده و سالی توأم با آرامش برای هموطنان رقم زنیم.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد