.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: گازرسانی به مناطق مختلف کشور باید توجیه اقتصادی داشته باشد ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: گازرسانی به مناطق مختلف کشور باید توجیه اقتصادی داشته باشد ::.
كد خبر: MN-373907 تاریخ : 7 /8 /1396 ساعت : 17:25 نسخه چاپي ارسال به دوست
گازرسانی به مناطق مختلف کشور باید توجیه اقتصادی داشته باشد

مومني؛ گازرسانی به مناطق مختلف کشور باید توجیه اقتصادی داشته باشدو.


گازرسانی


گازرسانی به خانوارهای شهری و روستایی در سراسر کشور از جمله وظایف شرکت ملی گاز ایران است اما این شرکت موظف به رعایت قوانین است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مشعل؛ سعید مومنی، مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه توسعه در بخش های مختلف گاز رسانی و تامین سوخت مورد نیاز کشور همواره ادامه دارد، گفت: در طول برنامه ششم توسعه حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان تنها در بخش توزیع گاز و توسعه گازرسانی به سراسر کشور سرمایه گذاری خواهد شد. تا پایان امسال تنها ۲ درصد از جمعیت شهری کشور جهت گازرسانی باقی می مانند.

وی ادامه داد: گازرسانی به مناطق مختلف کشور باید توجیه اقتصادی داشته باشد. بر اساس بند "ق" تبصره ۲ قانون بودجه، برای گازرسانی و تامین انشعاب هر منطقه یک تعریف مشخصی وجود دارد، به عنوان نمونه لازم نیست برای روستاهایی که کمتر از ۲۰ خانوار جمعیت دارند یک خط گاز طولانی با علمک و انشعاب کشیده شود زیرا این کار توجیه اقتصادی ندارد، در این موارد بهتر است از سایر روش های تامین سوخت مورد نیاز مردم مانند گاز مایع یا برق استفاده شود، به هر حال قرار نیست گازرسانی به هر قیمت ودر هر شرایطی انجام شود.

شرکت گاز مسوول نصب علمک و تامین سوخت گاز مدارس 

مومنی درباره تامین سوخت گاز مدارس در فصل سرما و جلوگیری از بروز اتفاقات ناگوار برای دانش آموزان در اثر استفاده از بخاری های نفتی، توضیح داد: در ۲۴ هزار و ۴۰۰ روستایی که اکنون از نعمت گاز بهره مند شده اند، مشکلی برای سوخت رسانی به مدارس وجود ندارد، این در صورتی است که آموزش و پرورش اقدام به گازکشی به داخل مدارس می‌‎کند و ما هم علمک و گاز مدارس را تامین می کنیم.

وی افزود: ۲۰ درصد از بودجه ای که از محل عوارض گازبهای مردم دریافت می شود در اختیار آموزش و پرورش قرار می گیرد، یکی از اقداماتی که از محل این منبع مالی قابل اجراست رسیدگی به مدارس است تا از سیستم بخاری سوزی نفتی به سیستم گازی حرارت مرکزی تبدیل شوند.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز، اظهار کرد: تاکید سازمان نظام مهندسی در مباحث ۱۷ و ۱۹ مقررات ملی ساختمان این است که مراکز عمومی مانند مدارس باید مجهز به سیستم حرارت مرکزی باشند.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد