.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: تولید میدان نفتی فروزان افزایش می یابد ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: تولید میدان نفتی فروزان افزایش می یابد ::.
كد خبر: MN-373906 تاریخ : 7 /8 /1396 ساعت : 17:24 نسخه چاپي ارسال به دوست
تولید میدان نفتی فروزان افزایش می یابد

میدان فروزان، میدانی مشترک میان ایران و عربستان است که در ۱۰۰ کیلومتری جنوب غربی جزیره خارک قرار دارد.


میدان نفتی.هرمزگان


مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره از نصب موفقیت‌آمیز جکت سکوی F۱۸ میدان مشترک فروزان خبر داد و گفت: پس از بهره‌برداری از سکوی F۱۸ و تکمیل حفاری، تولید میدان فروزان افزایش می‎یابد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مشعل؛ حمید بورد، مدیرعامل شرکت فلات قاره با بیان اینکه با نصب این جکت، مقدمات نصب و استقرار عرشه سکوی F۱۸ میدان فروزان و به دنبال آن، حفاری چاه‌های جدید و افزایش تولید از این میدان مشترک فراهم شده است، گفت: انتظار می‎رود پس از حفاری چاه‌‏های مدنظر در سکو، تولید این میدان حدود هفت هزار بشکه در روز افزایش یابد.  پس از بارگیری جکت، پایل‌ها و دیگر متعلقات به وزن مجموع هزار و ۹۵۰ تن از یارد شرکت (IGC) Iran International General Contractor Company در جزیره قشم، عملیات حمل دریایی توسط ناوگان شرکت صدف از روز ۱۹ مهرماه آغاز و جکت در روز پنجم آبان‌ماه با موفقیت در میدان فروزان نصب شد.

بورد با بیان این‎که هم‎اکنون عملیات شمع‌کوبی در حال اجراست، ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود عملیات شمع‌کوبی این جکت تا ۲۰ آبان‌ماه امسال به پایان برسد و پس از نصب لوله‌های هادی حفاری، مقدمات نصب عرشه سکو و حفاری چاه‌ها فراهم می‏‌شود. 

به گفته این مقام مسوول، عملیات طراحی، تامین کالا، ساخت و نصب سکوی F۱۸ فروزان شامل جکت، عرشه، سه خط لوله زیردریایی و دو رشته کابل زیردریایی، با رعایت کامل استانداردهای جهانی و در مسیر تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط پیمانکاران ایرانی با کارفرمایی شرکت نفت فلات قاره انجام شده است.

بر اساس این گزارش، قرارداد ساخت سکوی F۱۸ در سال ۹۱ امضا شد و کار ساخت آن اواخر سال ۹۴ به پایان رسید. میدان فروزان، میدانی مشترک میان ایران و عربستان است که در ۱۰۰ کیلومتری جنوب غربی جزیره خارک قرار دارد.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد