.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: حجم مبادلات تجاری 3 میلیارد دلاری ایران و آلمان افزایش می یابد ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: حجم مبادلات تجاری 3 میلیارد دلاری ایران و آلمان افزایش می یابد ::.
كد خبر: MN-373817 تاریخ : 3 /8 /1396 ساعت : 18:55 نسخه چاپي ارسال به دوست
حجم مبادلات تجاری 3 میلیارد دلاری ایران و آلمان افزایش می یابد

زماني نيا: : یکی از پیام‌های نخستین کمیته انرژی ایران و آلمان می تواند تسهیل روابط بانکی بین 2 کشور باشد.

 معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت با بیان اینکه حجم مبادلات تجاری ایران و آلمان حدود سه میلیارد دلار است، گفت: این حجم مبادلات در مقایسه با ظرفیت همکاری ایران و آلمان بسیار ناچیز است و امیدواریم با مذاکرات انجام شده حجم مبادلات با انعقاد قراردادهای جدید افزایش پیدا کند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مشعل؛ امیرحسین زمانی نیا در نخستین کمیته انرژی ایران و آلمان به سابقه طولانی همکاری 2 کشور در بخش اقتصادی اشاره و اظهار کرد: توانایی‎ های 2 کشور برای گسترش همکاری در این بخش زیاد است.
معاون وزیر نفت با بیان اینکه رشد تقاضای انرژی فسیلی در سال 2045 میلادی متوقف می شود اما این به معنای استفاده نکردن از سوخت فسیلی نیست، خاطرنشان کرد: ایران با توجه به حجم عظیم ذخایر گاز، نقش مهمی در تحول اقتصاد کم کربن ایفا خواهد کرد.
زمانی نیا با اشاره به اینکه اکنون بیشتر گاز تولیدی کشور در داخل مصرف می شود، تصریح کرد: امیدواریم با مصرف بهینه و افزایش بهره وری، میزان صادرات گاز ایران افزایش پیدا کند.
وی اظهار امیدواری کرد که با تکمیل تاسیسات ال.ان.جی ایران، صادرات گاز از محدوده کشورهای همسایه به جهان گسترش یابد.
زمانی نیا از سرمایه گذاری، فناوری و مدیریت بعنوان بزرگترین‌های چالش‌های ایران نام برد و اظهار کرد: وضع کشورمان در بخش بهینه سازی مصرف سوخت لازم است که بهبود یابد.
معاون وزیر نفت میزان برداشت نفت ایران را در مقابل میزان ذخایرمان اندک عنوان کرد و گفت: این رقم (میزان برداشت) قابل مقایسه با میزان برداشت نفت در کشورهای توسعه یافته نیست.
وی با بیان اینکه دو مقوله «کمبود بهره‎وری و میزان برداشت نفت» می تواند به فرصتی برای سرمایه گذاری و گسترش همکاری ایران و آلمان تبدیل شود، خاطرنشان کرد: موضوع تبادل مالی در گسترش روابط 2 کشور بسیار مهم است و امید می رود این رابطه با توجه به سازوکارهایی که در سفر ظریف به این کشور تعریف شده است، گسترش پیدا کند.
معاون امور بین‎الملل و بازرگانی وزیر نفت گفت: یکی از پیام‌های نخستین کمیته انرژی ایران و آلمان می تواند تسهیل روابط بانکی بین 2 کشور باشد.
زمانی نیا به رویکرد جدید آمریکا در مقابل ایران و برجام اشاره کرد و با بیان اینکه، این رویکرد بیشتر ظاهرسازی است، تصریح کرد: نشانه‎ها، حاکی از آن است که کنگره آمریکا در مقابل موضوع برجام عاقلانه عمل می کند و این توافق بین المللی آسیبی نمی بیند.
نخستین کمیته انرژی ایران و آلمان با حضور امیرحسین زمانی نیا، معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت و میکائیل کلور- برشتولد، سفیر آلمان در ایران صبح امروز آغاز شد و فردا با برگزاری نشست‌هایی در زمینه برق به کار خود خاتمه می دهد. ریاست این کمیته برعهده وزارت نفت است.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد