.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: اوپک راهبردهای تمدید توافق کاهش تولید و خروج از آن را همزمان بررسی می کند ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: اوپک راهبردهای تمدید توافق کاهش تولید و خروج از آن را همزمان بررسی می کند ::.
كد خبر: MN-373770 تاریخ : 3 /8 /1396 ساعت : 13:58 نسخه چاپي ارسال به دوست
اوپک راهبردهای تمدید توافق کاهش تولید و خروج از آن را همزمان بررسی می کند

احتمال می رود اوپک در نشست 30 نوامبر (9 آذر) این سازمان در وین با چارچوب کلی این برنامه موافقت کند.

 پایگاه خبری بلومبرگ آمریکا اعلام کرد، اوپک همزمان با مذاکره برای تمدید توافق کاهش تولید تا پایان سال 2018 (اواسط دی ماه 1397)، استراتژی خروج از این توافق را نیز بررسی می کند.

 بلومبرگ به نقل از چند منبع خبری که خواستند نامشان بیان نشود، هدف از این اقدام را تلاش برای اطمینان دادن به سرمایه گذاران از اینکه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به محض تمام شدن اعتبار توافق کاهش تولید، بازار را به سیل نفت نخواهد بست، بلکه برای آن برنامه ریزی دارد. 
به نوشته بلومبرگ، این گفت و گوها که هنوز در مرحله مقدماتی است، مکمل توافق کاهش تولید است و هدف از طرح آن، افزایش تاثیر توافق کاهش تولید نفت در سال 2018 بیان شده است.
احتمال می رود اوپک در نشست 30 نوامبر (9 آذر) این سازمان در وین با چارچوب کلی این برنامه موافقت کند، لیکن برنامه دقیق آن تا اواخر سال 2018 محرمانه باقی می ماند.
به گزارش مشعل؛ اوپک در نشست رسمی 30 نوامبر 2016 (دهم آذرماه ) 1395 خود در وین، برای نخستین بار از سال 2008 میلادی با کاهش تولید موافقت کرد تا با کاهش مازاد عرضه نفت در بازارها، به بالا رفتن سطح قیمت ها کمک کند. 
براساس این توافق، مقرر شد اوپک یک میلیون و ٢00 هزار بشکه در روز از سطح تولید خود بکاهد. 
14 کشور الجزایر، آنگولا، اکوادور، گینه استوایی، گابن، ایران،عراق، کویت، لیبی، نیجریه، قطر، عربستان، امارات متحده عربی و ونزوئلا عضو اوپک هستند. 
ایران، نیجریه و لیبی تا رسیدن به سطح تولید پیش از بحران خود از برنامه کاهش تولید اوپک مستثنی شدند. 
اوپک همچنین موفق شد بیستم آذرماه 1395، تولیدکنندگان نفت غیراوپک شامل روسیه، قزاقستان، گینه، جمهوری آذربایجان، سودان، مالزی، عمان، بولیوی، مکزیک، بحرین و برونئی را با خود همراه سازد. 
این تولیدکنندگان نیز در مجموع با کاهش 600 هزار بشکه در روز از تولید نفت خود موافقت کردند. 
وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو اوپک در نشست رسمی چهارم خرداد امسال این سازمان با تمدید توافق کاهش تولید نفت برای 9 ماه دیگر موافقت کردند.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد