.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: وزارت نفت با دانشگاه ها قراردادهای پژوهشی در حوزه صنعت نفت امضا می کند ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: وزارت نفت با دانشگاه ها قراردادهای پژوهشی در حوزه صنعت نفت امضا می کند ::.
كد خبر: MN-373754 تاریخ : 3 /8 /1396 ساعت : 13:25 نسخه چاپي ارسال به دوست
وزارت نفت با دانشگاه ها قراردادهای پژوهشی در حوزه صنعت نفت امضا می کند

معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت: این موضوع نشان دهنده اعتماد وزارت نفت به دانشگاه های داخلی است.

Image result for ‫حبیب‌الله بیطرف‬‎


معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت گفت: وزارت نفت 9 قرارداد پژوهشی با دانشگاه ها و مراکز پژوهشی که در گذشته در حوزه نفت ظرفیت سازی کرده بودند، امضا کرده که این موضوع نشان دهنده اعتماد وزارت نفت به دانشگاه های داخلی است.

به گزارش مشعل؛ حبیب‌الله بیطرف، معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت در مراسم تودیع و معارفه روسای پیشین و جدید پژوهشگاه صنعت نفت، افزود: تدوین سند نظام جامع پژوهش و فناوری وزارت نفت یکی از فعالیت های خوب انجام گرفته در درون صنعت نفت است. 
وی بیان کرد: بر این اساس در ٢ سال آینده شاهد راه اندازی حداقل ٧ انستیتو تخصصی در حوزه های مرتبط با مسائل پایین دستی و ٧ مرکز پژوهشی در حوزه ازدیاد برداشت در دانشگاه ها خواهیم بود.
بیطرف با تاکید بر این موضوع که علیرغم همه فعالیت های انجام شده، موضوع پژوهش و فناوری هنوز در صنعت نفت نهادینه نشده است، اظهار کرد: در اکثر بنگاه های اقتصادی بین المللی در حوزه نفت، این موضوع، نهادینه شده و بین 2 تا چهار درصد از گردش مالی این بنگاه ها صرف این موضوع می شود.
معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت، پژوهش را عامل استمرار حیات برای بنگاه اقتصادی دانست و گفت: وزیر نفت به عنوان معمار پژوهش و فناوری در صنعت نفت ایران نقش بی بدیلی را ایفا کرده است اما لازم است که ما به اقدامات خود را در این زمینه بیش از پیش ادامه دهیم.
وی پژوهش های کاربردی و توسعه ای را محوریت فعالیت های واحد های پژوهشی صنعت نفت ذکر کرد و افزود: پژوهش های بنیادی، رسالت دانشگاه ها است و وزارت نفت پیگیر انجام پژوهش های کاربردی و توسعه ای است.
معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت ادامه داد: این پژوهش ها یا در مراکر پژوهشی درون صنعت نفت انجام می شود و یا با پرداخت هزینه به سایر مراکز پژوهشی واگذار می شود. به عنوان مثال در حوزه های بالادستی و پایین دستی صنعت نفت قراردادهای مهمی با دانشگاه ها امضا شده است.
بیطرف ادامه داد: وزارت نفت با برداشتن یک گام بلند، 9 قرارداد پژوهشی با دانشگاه ها و مراکز پژوهشی که در گذشته در حوزه نفت ظرفیت سازی کرده بودند، امضا کرده و این موضوع نشان دهنده اعتماد وزارت نفت به دانشگاه های داخلی است.
معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت با اشاره به 2 قرارداد پژوهشی وزارت نفت با پژوهشگاه صنعت نفت در حوزه بالادست، بیان کرد: انتظار ما این است که پژوهشگاه صنعت نفت در اجرای این قراردادها پیش رو باشد و سایر دانشگاه ها پژوهشگاه صنعت نفت را الگوی خود قرار دهند.
وی با تاکید بر بحث انتقال فناوری، اظهار کرد: این بحث در قالب طرح 10 گروه کالای استراتژیک صنعت نفت در حال پیگیری است و در آینده 17 گروه کالای دیگر نیز به این طرح اضافه خواهند شد.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد