.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: تولید بیش از ۱۱ میلیون بشکه میعانات گازی در فاز ۱۲ پارس جنوبی ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: تولید بیش از ۱۱ میلیون بشکه میعانات گازی در فاز ۱۲ پارس جنوبی ::.
كد خبر: MN-372668 تاریخ : 17 /7 /1396 ساعت : 6:54 نسخه چاپي ارسال به دوست
تولید بیش از ۱۱ میلیون بشکه میعانات گازی در فاز ۱۲ پارس جنوبی

پالایشگاه نهم به عنوان بزرگترین پالایشگاه خاورمیانه، ۱۱ درصد گاز کشور و بیش از ۱۶ درصد گاز مجتمع را تامین کرده است.

سرپرست مدیریت پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون، حدود ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه میعانات گازی در فاز ۱۲ تولید شده است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مشعل؛ سید محمد مهدی هاشمی اعلام کرد: پالایشگاه نهم ، به عنوان بزرگترین پالایشگاه گازی کشور در ۶ ماه نخست امسال ، بیش از ۱۰ میلیارد متر مکعب گاز را فرآوری کرده است.

وی افزود: به منظور تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، کارکنان این پالایشگاه توانستند با افزایش توان و با انجام به موقع تعمیرات اساسی، گامی بزرگ برای تولید مستمر گاز در کشور بردارند.

سرپرست مدیریت پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی تصریح کرد: با رعایت همه نکات ایمنی و آموزش های لازم در زمینه ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) و در سایه همدلی همه واحدهای پالایشگاه، در ۶ ماه نخست امسال ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ هزار متر مکعب گاز در این پالایشگاه فرآورش شده است.

هاشمی با اشاره به تولید بی نظیر میعانات گازی در بازه زمانی ۶ ماه نخست امسال در پالایشگاه نهم تصریح کرد: از ابتدای سال تا کنون، حدود ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه میعانات گازی نیز در فاز ۱۲ تولید شده است که این دستاورد عظیم نشان از همت و تلاش شبانه روزی دارد.

وی درباره میزان تولید گوگرد دانه بندی شده گفت: حدود ۵۰ هزار تن گوگرد جامد، طی ۶ ماه نخست امسال تولید شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۲۰ درصدی داشته است.

سرپرست مدیریت پالایشگاه نهم یادآور شد: پالایشگاه نهم به عنوان بزرگترین پالایشگاه خاورمیانه، ۱۱ درصد گاز کشور و بیش از ۱۶ درصد گاز مجتمع را تامین کرده و توانسته است در بین پالایشگاه های کشور سرآمد باشد.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد