.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: در قیمت نفت به ثبات رسیدیم ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: در قیمت نفت به ثبات رسیدیم ::.
كد خبر: MN-372634 تاریخ : 13 /7 /1396 ساعت : 17:59 نسخه چاپي ارسال به دوست
در قیمت نفت به ثبات رسیدیم

10 دسامبر همان سال نیز میان کشورهای عضو اوپک و غیر عضو از جمله روسیه توافقی در خصوص کاهش روزانه 558 هزار بشکه نفت امضا شد.

 به گزارش شبکه روسیا الیوم، «خالد الفالح» وزیر نفت و منابع طبیعی عربستان  گفت : به ثبات در قیمت بازار نفت رسیدیم.

نتیجه تصویری برای فالح وزير نفت عربستان

فالح در حاشیه نشست انجمن سرمایه گذاری روسیه و عربستان تصریح کرد: توافق ریاض و مسکو ثبات را به بازار نفت بازگرداند. 
فالح با اشاره به این که کشورش مایل به گسترش روابط با روسیه است، تاکید کرد: سفر «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان به مسکو نشان از سطح بالای اعتماد متقابل روسیه و عربستان دارد.
عربستان و روسیه در سپتامبر(مهرماه/ شهریور) 2016 توافق نامه مشترکی با هدف ثبات در بازار نفت را امضا کرده بودند.
روسیه بر این اساس موافقت کرده بود، روزانه تولید نفت خود را 300 هزار بشکه کاهش دهد. سطح تولید نفتی مسکو در اکتبر سال 2016، 11.247 میلیون بشکه در روز بوده است.
اظهارات فالح درحالی مطرح می شود که منابع صنعتی چین در هفته ای که گذشت خبر دادند که پالایشگاه های نفت این کشور قرار است به موجب یک قرارداد دولتی که در سال 2013 به امضا رسید، از ماه ژانویه 2018 میلادی نفت بیشتری از روسیه از مسیر خط لوله توسعه یافته «ایست سیبریا پسیفیک اوشن (اسپو)» دریافت کنند. این موضوع روسیه را در رقابت با عربستان به بزرگ ترین تامین کننده نفت چین تبدیل می کند. 
کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) 30 نوامبر 2016 (10 آذر 1395) نیز برای کاهش روزانه یک میلیون و 200 هزار بشکه نفت، از مجموع استخراج 32 میلیون و 500 هزار بشکه در روز به توافق رسیدند . 
10 دسامبر همان سال نیز میان کشورهای عضو اوپک و غیر عضو از جمله روسیه توافقی در خصوص کاهش روزانه 558 هزار بشکه نفت امضا شد. 
شورای وزیران اوپک در جلسه 25 ماه می سال 2017 (چهارم خرداد 96) کاهش تولید روزانه نفت خام را تا سه ماه نخست سال 2018 تمدید کرد.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد