.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: طرح جامع انرژی کشور امسال تهیه می‌شود/ مشعل فلرهای پالایشکاه‌های گازی پارس جنوبی وخارگ خاموش می‌شود ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: طرح جامع انرژی کشور امسال تهیه می‌شود/ مشعل فلرهای پالایشکاه‌های گازی پارس جنوبی وخارگ خاموش می‌شود ::.
كد خبر: MN-372620 تاریخ : 12 /7 /1396 ساعت : 19:17 نسخه چاپي ارسال به دوست
طرح جامع انرژی کشور امسال تهیه می‌شود/ مشعل فلرهای پالایشکاه‌های گازی پارس جنوبی وخارگ خاموش می‌شود

خدری: تا پایان برنامه ششم توسعه حداقل ۹۰ درصد گازهای مشعل باید مهار شده باشد.

jbj_3.jpg


عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که تا پایان برنامه ششم توسعه حداقل ۹۰ درصد گازهای مشعل باید مهار شده باشد، گفت: طرح جامع انرژی کشور نیز تا پایان سال تهیه می‌شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مشعل؛  حجت الاسلام عبدالحمید خدری گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه، وزارتخانه‌های نفت و نیرو موظف هستند با همکاری از دیگر دستگاه‌های اجرایی ذیربط برنامه اجرایی طرح جامع انرژی کشور را تا پایان سال نخست اجرای قانون برنامه در چارچوب قوانین مربوطه و همسو با سند ملی راهبرد انرژی کشور مصوب شورای عالی انرژی، تهیه و به تصویب هیئت وزیران برسانند، بنابراین تا پایان امسال این طرح باید تهیه شود.

وی افزود: در برنامه ششم توسعه، دولت مکلف است همه طرح‌های جمع‌آوری، مهار و بهره‌برداری از گازهای مشعل در میدان‌های نفتی را با تعیین نرخ عادلانه خوراک آن‌ها ظرف مدت سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون از طریق فراخوان به مردم و بخش غیردولتی واگذار کند به گونه‌ای که تا پایان برنامه حداقل ۹۰ درصد گازهای مشعل مهار شده باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: درباره سوختن گازها در مشعل نیز قول داده شد که ظرف یک تا ۲ سال آینده همه این گازها که بخش قابل توجهی از آن در خارک و منطقه پارس‌جنوبی وجود دارد، جمع‌آوری و توسط پیمانکاران داخلی و خارجی به فرآورده  تبدیل شود. از سویی دیگر در این جلسه همچنین درباره پذیرش و استخدام نیروهای بومی در مناطق نفت‌خیز و استفاده از پیمانکاران بومی نیز مقرر شد نشستی تخصصی به صورت جداگانه با معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت برگزار شود.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

حسيني از خارگ:

اين كار اگر عملي بشودخدمت بزرگي براي مردم خواهد بود

258708

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد