.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: صادرات نفت اوپک به کمترین رقم از ماه آوریل رسید ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: صادرات نفت اوپک به کمترین رقم از ماه آوریل رسید ::.
كد خبر: MN-372473 تاریخ : 19 /6 /1396 ساعت : 18:34 نسخه چاپي ارسال به دوست
صادرات نفت اوپک به کمترین رقم از ماه آوریل رسید

تحقیقات نفتی موسسه تامسون رویترز نشان می‌دهد که عرضه نفت خام اعضای اوپک در ماه اوت به کمترین رقم از ماه آوریل رسیده، اما حجم عرضه این سازمان در بازه زمانی ژانویه-اوت ۲۰۱۷ هنوز بیشتر از دوره مشابه پارسال است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، تحقیقات نفتی موسسه تامسون رویترز حکایت از این دارد که صادرات نفت خام سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در ماه اوت به ۲۵ میلیون و ۱۹۰ هزار بشکه در روز رسیده که پایین ترین رقم از ماه آوریل تاکنون بوده است.

میانگین صادرات نفت اعضای اوپک از ابتدای سال ۲۰۱۷ تا پایان ماه اوت ۲۵ میلیون و ۵۰ هزار بشکه در روز بوده که هنوز بالاتر از میانگین روزانه ۲۴ میلیون و ۸۵۰ هزار بشکه در دوره مشابه پارسال است.

براساس این تحقیق، کاهش روزانه ۳۷۰ هزار بشکه ای عرضه نفت خام اوپک در بازه زمانی ژوئیه تا اوت بیشتر ناشی از بحران سیاسی و اقتصادی در ونزوئلا و اختلال در عرضه نفت اعضای آفریقایی این سازمان بوده است.

بر اساس این بررسی، صادرات نفت خام اعضای آفریقایی اوپک در ماه اوت نسبت به ماه پیش ۵۴۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته و به کمتر از روزانه پنج میلیون بشکه رسیده است، این رقم در ماه ژوئیه به بالاترین رقم از ژانویه ۲۰۱۵ تاکنون رسید.

پیش بینی می‌شود کاهش تولید نفت در آفریقا کوتاه مدت باشد، تولید نفت خام در میدان شراره لیبی، که بزرگترین میدان نفتی این کشور است، هفته گذشته پس از بیش از دو هفته ازسر گرفته شد.

کاهش تولید اعضای آفریقایی اوپک اکنون افزایش عرضه نفت از سوی کشورهای خاورمیانه را جبران کرده، عرضه نفت کشورهای عضو این سازمان در خاورمیانه در بازه زمانی ژوئیه تا اوت از ۱۸ میلیون و ۶۰ هزار بشکه به ۱۸ میلیون و ۳۴۰ هزار بشکه رسید.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد