.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: وزیر نفت ونزوئلا خواستار مذاکره مجدد برای کاهش تولید شد ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: وزیر نفت ونزوئلا خواستار مذاکره مجدد برای کاهش تولید شد ::.
كد خبر: MN-372456 تاریخ : 19 /6 /1396 ساعت : 16:15 نسخه چاپي ارسال به دوست
وزیر نفت ونزوئلا خواستار مذاکره مجدد برای کاهش تولید شد

«اولوگیو دل پینو»: سطح بالای ذخایر جهانی ایجاب می کند که مذاکره مجدد برای تمدید کاهش تولید نفت اوپک کلید زده شود.

وزیر نفت ونزوئلا گ0d39_9.jpg

وزیر نفت ونزوئلا گفت: مذاکره مجدد برای تمدید کاهش تولید نفت اوپک باید از اواخر ماه نوامبر در دستور کار این گروه قرار بگیرد.


به گزارش اویل پرایس، «اولوگیو دل پینو» گفت: سطح بالای ذخایر جهانی ایجاب می کند که مذاکره مجدد برای تمدید کاهش تولید نفت اوپک از اواخر ماه نوامبر سال جاری میلادی کلید زده شود.

وی گفت: ذخایر جهانی نفت تقریبا ۳۰۰ میلیون بشکه بیشتر از سطح معمول است و این رقم بر روی گمانه زنی در بازار نفت تاثیر می گذارد؛ ضمن اینکه ۳۰۰ میلیون بشکه رقم بسیار بالایی است.

وزیر نفت ونزوئلا تصریح کرد: لیبی و نیجریه که از توافق اوپک معاف شده بودند، باید در چارچوب سهمیه تعیین شده به تولید خود ادامه دهند. «پینو» خاطر نشان کرد: نشست با وزرای نفت خاورمیانه و روسیه برای آینده نزدیک برنامه ریزی شده است.

این در حالی است که مسکو و ریاض توافق کردند که معاهده کاهش تولید اوپک تا ژوئن سال ۲۰۱۸ میلادی ادامه داشته باشد؛ اما اقدامات فعلی فقط تا مارس سال ۲۰۱۸ میلادی برای توافق کاهش تولید در نظر گرفته شده است.

بر همین اساس کاهش قیمت نفت و نیز تحریم های نفتی از سوی آمریکا علیه ونزوئلا منجر به کاهش چشمگیر سطح درآمدی این کشور شده و ونزوئلا را در بازپرداخت بدهی های خود ناتوان کرده است.

بر پایه این گزارش، رئیس جمهور آمریکا تمامی موسسات مالی آمریکایی را از ارائه بسته های سرمایه گذاری جدید در ونزوئلا و شرکت ملی نفت این کشور باز داشته است؛ ضمن اینکه ترامپ با اعمال تحریم های جدید به دنبال کوتاه کردن دست روس ها از دسترسی به سهام پالایشگاه سیتگو آمریکا که با نفت ونزوئلا تغذیه می شود، است.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد