.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: آمادگی افزایش ظرفیت صادرات نفت خام/ پهلودهی سالانه 800 نفتکش در پایانه نفتی خارگ ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: آمادگی افزایش ظرفیت صادرات نفت خام/ پهلودهی سالانه 800 نفتکش در پایانه نفتی خارگ ::.
كد خبر: MN-372334 تاریخ : 11 /6 /1396 ساعت : 17:13 نسخه چاپي ارسال به دوست
آمادگی افزایش ظرفیت صادرات نفت خام/ پهلودهی سالانه 800 نفتکش در پایانه نفتی خارگ


مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران از آمادگی این شرکت برای افزایش ظرفیت صادراتی تاسیسات پایانه نفتی خارگ خبر داد و یادآور شد: سالانه 800 فروند نفتکش در پایانه نفتی خارگ پهلودهی و عملیات ارسال و تحویل دهی نفت خام به این تعداد نفتکش انجام می شود.
  

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مشعل؛ سید پیروز موسوی در نشست با مدیران این شرکت ، بر حفظ انسجام و نظم عملیاتی در تمامی بخش های دریافت، ذخیره سازی، انتقال و بارگیری نفت خام، میعانات گازی  و فرآورده های نفتی تاکید کرد.
 آمادگی افزایش ظرفیت صادرات نفت خام/ پهلودهی سالانه 800 نفتکش در پایانه نفتی خارگ
وی با اشاره به اهمیت انجام صحیح عملیات دریایی به منظور اجرای دقیق فرآیندهای عملیاتی صادرات نفت خام کشور تصریح کرد: با توجه به اینکه هم اکنون برای پهلودهی و جداسازی نفتکش ها از شناورهای با سیستم رانش ASD که مجهیز به فناوری های روز می باشند استفاده می شود از این رو می توان نسبت به ضریب امنیت و ایمنی عملیات دریایی در تمامی شرایط آب و هوایی امیدوار بود.
 
موسوی یادآور شد: در زمستان سال گذشته با استفاده از این شناورها توانستیم با انجام عملیات دریایی و پهلودهی 8 فروند نفتکش در شرایط بد آب و هوایی، نفت خام صادراتی را به مشتریان خود تحویل دهیم و سهمیه جمهوری اسلامی در اوپک را حفظ کنیم؛ افتخار بزرگی بود که در تاریخ فعالیت شرکت پایانه های نفتی ایران برای همیشه ثبت است.
 
وی گفت: با توجه به برنامه ریزی انجام شده توسط شرکت ملی نفت ایران و با هدف پاسخگویی به مشتریان نفت خام ایران، حجم نفت خام صادراتی از طریق پایانه نفتی خارگ روزانه حدود 2 میلیون بشکه و سالیانه حدود 750 میلیون بشکه است.

آمادگی پایانه های نفتی برای جذب و توسعه سرمایه گذاری خارجی در حوزه فناوری های نوین پایانه داری

 مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران از آمادگی این شرکت برای جذب و توســعه سرمایه گذاری خارجی در حوزه فناوری های نوین ذخیره سازی و پایانه داری نفت خام، میعانات گازی و فرآورده های نفتی خبر داد و افزود: این مهم بخشی از پایبندی کارکنان شرکت پایانه های نفتی ایران را به تحقق اقتصاد مقاومتی است.

 براساس اين گزارش؛ سید پیروز موسوی در جمع کارکنان پایآمادگی افزایش ظرفیت صادرات نفت خام/ پهلودهی سالانه 800 نفتکش در پایانه نفتی خارگانه نفتی شمال از تلاش و کوشش های انجام شده بای توسعه، نوسازی و بهسازی تمامی زیرساخت های عملیات سوآپ نفت خام دریای خزر تقدیر کرد.
 
وی افزود: در نتیجه دیپلماسی فعال وزارت نفت و در راستای تحقق ماموریت های این شرکت در حوزه دریای خزر، خوشبختانه با تلاش تمامی همکاران در پایانه نفتی شما، زیرساخت های اصلی شامل پهلوگاه ها، بازوهای بارگیری،خطوط لوله جریانی، مخازن ذخیره سازی و سیستم های اندازه گیری نوسازی و بهسازی شد و امروز این پایانه سبز کشور، به شرایط ایده آل گذشته خود برگشته است.
 
موسوی تصریح کرد: به روزبودن، چابکی و آمادگی شرکت پایانه های نفتی ایران در پیشبرد تعاملات منطقه ای حوزه دریای خزر نقش حیاتی دارد و از این رو تلاش کارکنان در حفظ و نگهداری تاسیسات یک امر مهم و اثربخش است.
 
وی با اشاره به توسعه دانش تجربی در بدنه کارشناسی شرکت پایانه های نفتی ایران یادآور شد: برخــورداری از دانش فنــی و اعتمــاد به توان متخصصان داخلــی دو عامل مهم موفقیت در پروژه های صنعت نفت ، از این رو متخصصان فنی و عملیاتی شرکت پایانه هــای نفتی ایران با خلاقیت و نوآوری در عملیــات همچنیــن بهره گیــری از تجارب گذشته موفق شدند بسیاری از فعالیت های ساخت داخل در زمینه تعمیرات، نوسازی و بهسازی تاسیسات را طبق استانداردها و موازین ایمنی بین المللی انجام دهند.
 
موسوی گفت: پایانه های نفتی ایران با بهره گیری از تمام ظرفیت‌ها و نیروی انسانی توانمند و شایسته خود به موفقیت های بسیاری در زمینه تحقق ماموریت های ابلاغی از سوی شرکت ملی نفت ایران دست یافته که این امر مرهون تلاش شبانه روزی کارکنان این شرکت است.

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران، به همراه مدیران و روسای این شرکت در سفر به استان مازندران از تاسیسات سوآپ نفت خام پایانه نفتی شمال بازدید کرد.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد