.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: سرنوشت توافق نفتی اوپک و غیراوپک در نوامبر معلوم می‌شود ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: سرنوشت توافق نفتی اوپک و غیراوپک در نوامبر معلوم می‌شود ::.
كد خبر: MN-372303 تاریخ : 11 /6 /1396 ساعت : 15:15 نسخه چاپي ارسال به دوست
سرنوشت توافق نفتی اوپک و غیراوپک در نوامبر معلوم می‌شود

تولید نفت عراق در حال حاضر ۴.۳۲ میلیون بشکه در روز است.

وزیر نفت عراق
وزیر نفت عراق اظهار کرد تصمیم برای تمدید توافق کاهش تولید میان تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک یا عدم تمدید آن در نوامبر گرفته می‌شود.

جبار اللعیبی در جریان سفر خود به مسکو به خبرنگاران گفت: اگر توافق کاهش تولید تمدید شود، عراق برای کمک به تثبیت بازار نفت آن را رعایت خواهد کرد.

براساس گزارش رویترز، وی اظهار کرد: تولید نفت عراق در حال حاضر ۴.۳۲ میلیون بشکه در روز است و این کشور حداکثر ۳.۲۳ میلیون بشکه در روز صادرات دارد. صادرات نفت منطقه کردستان نیز ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار بشکه در روز است.

وزیر نفت عراق پس از دیدار با همتای روسی خود گفت: ما کشوری هستیم که واقعا به توافق کاهش تولید اوپک متعهد بوده‌ایم.

عراق برای عمل به توافق کاهش تولید که با هدف مقابله با اشباع عرضه جهانی به اجرا درآمده، تحت فشار قرار گرفته است. میزان پایبندی این کشور به توافق برای کاهش ۲۱۰ هزار بشکه‌ای تولید خود، پایدار نبوده و طبق برآوردهای اوپک، از ۸۷ درصد در آوریل به ۲۸ درصد در ژوئن کاهش یافت. پایبندی ضعیف کشورهایی مانند عراق به توافق نفتی، تردیدهایی را نسبت به کارآمدی این توافق برای حمایت از قیمتها برانگیخته است.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد