.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: شرکت‌های ایرانی آماده اجرای پروژه های نفت و گاز در عراق هستند ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: شرکت‌های ایرانی آماده اجرای پروژه های نفت و گاز در عراق هستند ::.
كد خبر: MN-372239 تاریخ : 4 /6 /1396 ساعت : 21:16 نسخه چاپي ارسال به دوست
شرکت‌های ایرانی آماده اجرای پروژه های نفت و گاز در عراق هستند

عراق 2 قرارداد واردات گاز از ایران امضا کرده است که با اجرای آنها گاز ایران به شهرهای بغداد و بصره صادر می شود.

 وزیر نفت از آمادگی شرکت‌های ایرانی برای اجرای پروژه در صنعت نفت و گاز عراق خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مشعل؛ بیژن زنگنه، در ملاقات با هیئت عراقی که پیام تبریک، جبار علی حسین اللعیبی، وزیر نفت عراق را به مناسبت ابقای مهندس زنگنه در وزارت نفت تقدیم کرد، گفت: وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران آماده افزایش همکاری‌ها با عراق در صنعت نفت و گاز است.
وی در این دیدار که در وزارت نفت کشورمان برگزار شد با حمایت از صادرات گاز ایران به عراق اضافه کرد: شرکت‎های ایرانی برای انجام پروژه‌های صنعت نفت و گاز عراق آماده اند.
لیث عبدالحسین شاهر، نماینده ویژه وزیر نفت عراق نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از روند پیشرفت جلسه‌های توسعه میدان‌های مشترک ابراز رضایت کرد و گفت: امیدواریم همکاری مشترک میان دو کشور در همه بخش‌های صنعت نفت گسترش یابد.
براساس این گزارش؛ عراق 2 قرارداد واردات گاز از ایران امضا کرده است که با اجرای آنها گاز ایران به شهرهای بغداد و بصره صادر می شود.
باتوجه به اینکه عراق با کمبود شدید برق روبرو شده، قرار است گاز صادراتی ایران برای تولید برق روانه نیروگاه های این کشور شود.
صادرات گاز ایران به عراق (بغداد) در روزهای پایانی خردادماه امسال با هفت میلیون مترمکعب در روز آغاز شد که قرار است تا 35 میلیون مترمکعب در روز افزایش یابد.
دومین قرارداد صادرات گاز ایران به عراق مربوط به صادرات گاز به بصره در جنوب این کشور است .
با اجرای این قرارداد، صادرات گاز ایران به بصره با صادرات روزانه پنج میلیون مترمکعب آغاز می شود و سرانجام به ٣٠ میلیون متر مکعب در روز افزایش می یابد.
خط لوله صادرات گاز ایران به عراق از طریق انشعابی از خط لوله ششم سراسری، ساخته و پیش بینی می شود در مدت 2 سال به طور کامل به بهره برداری برسد.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد